Yaşam

Bel İnceltme Hareketleri

Kış mevsimi boyunca pandemi nedeniyle evde durmaktan herkes kendini yeme içmeye verdi. Eh haliyle fazlaca kilolar alındı. Kadınların en çok kilo aldığı bölgeler olan karın ve bel gölgesi normalden biraz daha genişledi ve yağlandı. Sizlerde hem bu yağlardan kurtulup hem de bel inceltmek ister misiniz? İşte sizler için hazırladığımız belinizi inceltecek olan spor hareketleri.

Bel İnceltme Hareketleri

Mekik

Mekik hareketini bilmeyen yoktur. Sadece bel inceltmek için değil karın kaslarını güçlendirmek ve göbeği eritmek için de yapılabilecek bir harekettir. Matınızın üzerine sırtınız düz olacak şekilde yerleşin. Ellerinizi birleştirerek başınızın arkasına bir yastık gibi koyun. Ardından kendinizi ellerinizden destek alarak kaldırın.

Bisiklet Sürme

Bel İnceltme Hareketleri
Bisiklet Sürme

Bisiklet sürme işlemi için düz bir zemine sırt üstü yatın. Ellerinizi yan taraflarınıza koyun. Ayaklarınızı havaya kaldırın. Sanki bisiklete binmişsiniz ve pedal çeviriyormuşsunuz gibi ayaklarınızı çalıştırın.

Yüz üstü Plank

Bel İnceltme Hareketleri
Yüz üstü Plank

Yüz üstü plank için zemine yüz üstü uzanın. Ardından şınav çekecek gibi kendinizi kaldırın. Ayak parmak uçlarınız ve omuz hizasında dirsekleriniz üzerinde hafifçe kalkın. Derin bir nefes alarak o pozisyonda 30 saniye kadar bekleyerek uygulamanız gerekir. Ardından sırasıyla dizler, ayak parmak uçlarını ve en son gövdeyi yavaşça yere koyarak bedeni biraz dinlendir. Ardından hareketi tekrarla.

Topuklara Değme

Sırt üstü yere uzanıp dizlerinizi kırarak ayak tabanlarınızı yere basın. Ardından belinizin yere tamamen değdiğine emin olarak ellerinizle ayak tabanlarınıza doğru uzanmaya çalışın. Sağ ve sola olmak üzere ellerinizi topuklarınıza değdirerek hareketleri tamamlayın.

Bicycle Crunch

Bel İnceltme Hareketleri
Bicycle Crunch

Sert bir zemine uzanarak ellerinizi kafanızın yan taraflarına koyun. Ardından bacaklarınız tek tek göğsünüze doğru çekin. Eğer sol bacağınızı göğsünüze doğru çekiyorsanız sağ dirseğinizle birleştirin. 10 tekrar yaparak bu hareketi bitirebilirsiniz.

Alternatif Dizden Göğüse Hareketi

Bel İnceltme Hareketleri
Alternatif Dizden Göğüse Hareketi

Bu hareket için sırt üstü yere uzanıp hafifçe boynunuzu kaldırın. Bir dizinizi büküp göğsünüze doğru çekin. Diğer bacağınızı ileriye doğru uzatın. Bu hareketi bacaklarınızı değiştirerek tekrarlayın.

4 Dakikada Göbek Eritme Hareketleri

Selülitlere Karşı En Etkili 5 Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu