Yaşam

Selülitlere Karşı En Etkili 5 Spor

Yaz sezonunun istenmeyen misafiri selülitler için disiplinli bir beslenme alışkanlığının yanında sıkı bir fitness rutinine de sahip olmanız gerekiyor.

Yaz sezonunun istenmeyen misafiri selülitler için disiplinli bir beslenme alışkanlığının yanında sıkı bir fitness rutinine de sahip olmanız gerekiyor. Portakal kabuğu görünümünden kurtulup pürüzsüz bir vücuda sahip olmanız için uygulayabileceğiniz 5 hareketi araştırdık.

Selülitlere Karşı En Etkili 5 Spor

1- Merdiven Çıkma

İşte size selülitlere karşı uygulayabileceğiniz oldukça pratik bir egzersiz. Merdiven çıkma selülitlerin en kolay görüldüğü bölgeleri fazlasıyla çalıştırıyor ve hızlı, etkili bir şekilde bir kalori yakmanızı sağlıyor.

2- Lunge

Yana, öne veya arkaya: Şekilli bacaklar için favorilerden olan her çeşit lunge hareketiyle üst bacak kaslarınızı 360 derece çalıştırarak selülit görünümünü azaltabilirsiniz.

3- Squat

Son dönemin gözde spor hareketlerinden squad, selülitler için de biçilmiş kaftan. Kalça ve bacak kasları için ugulayacağınız bu etkili hareket yüksek doz şekillendiriciliğiyle selülitlere meydan okuyor.

4- Hamstring Curl

Evde veya salonda çok rahat uygulayabileceğiniz hareketlerden biri de hamstring curl. Direnç lastiği, dumble veya pilates topuyla uygulayabileceğiniz hamstring curl hareketleri arka bacak ve kalça kaslarını çalıştırarak portakal kabuğu dokusunun önüne geçiyor.

5- Kardiovasküler Egzersizler

Selülitler aslında cilt altına düzensizce kümelenen yağ dokusundan kaynaklanıyor. Yani vücuttaki yağ oranını ne kadar azaltırsanız o kadar şanslısınız. Bisiklet, koşu, boks gibi yüksek oranda kalori yaktıran egzersizlerle vücuttaki yağ depolarını boşaltabilir ve selülitleri görünmez kılabilirsiniz.

Sağlıklı ve Pratik 5 Kahvaltı Seçeneği

Leslie Sansone İle 10 Dakika CARDIO BLAST

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu