Mutfak

Sahura Özel Yumurtalı Tarifler

Sahurda bol bol yumurtadan destek alanları ama her gün de haşlanmış yumurta yemek istemeyenler için yumurtanın lezzetini katlayacak tarifler...

Ramazanın en heyecanlı yanlarından biri de iftardan sonra sahura kadar sofraya ne hazırlayacağını düşünmektir 🙂 Sizler için sahur sofralarına renk katacak ve sizi hem düşünmekten kurtaracak hemde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz yumurta tariflerini derledik. ”Sahura ne hazırlasam” diye düşünenlerin yardımına koşacak 7 pratik ve lezzetli yumurtalı tariflerimiz ile tanıştıralım. Size yumurta ile yapılan ve bu sayede uzun süre tok tutma özelliğine sahip birbirinden nefis sahur tarifleri hazırladık.

Sahura Özel Yumurtalı Tarifler

sizleri sahura ne hazırlasam da gün içerisinde acıkmasak derdinden kurtaracak tavsiyelerimiz var. Sizler için sahurda midelere bayram ettirecek, gün boyu tok tutacak, aynı zamanda pratik olan yumurtalı tariflerimizi derledik.

Çıtır Yumurta

Haşlanmış yumurtayı bambaşka bir lezzete kavuşturan çıtır yumurta tarifini denemeyen pişman… Kahvaltı için hem kolay hem lezzetli bir tarif çıtır yumurta nasıl yapılır?

Kahvaltılık Çıtır Yumurta Tarifi

Çakallı Menemeni

İsmini Samsun’un Çakallı köyünden alan, ekmeği banmaya doyamayacağınız Çakallı Menemeni Nasıl Yapılır?  Çakallı menemeni diğer menemenlerden ayıran en önemli noktaları, domateslerin kabuklarının soyulması, domateslerin tamamen suyunu çekene dek pişirilmesi ve pişirirken ezilmesi, yumurtaların sadece sarısının kullanılması ve bolca kaşar peyniri kullanılması. İsmini Samsun’un Çakallı köyünden alan, ekmeği banmaya doyamayacağınız Çakallı Menemeni Nasıl Yapılır?

https://www.kivitadinda.com/2020/04/cakalli-menemeni-nasil-yapilir/

Kahvaltılık Yumurta

Yumurta güzel bir kahvaltının olmazsa olmazlarındandır. Sabah mis kokusuyla sizi uyandıracak efsane bir lezzet ile tanıştıralım; Kahvaltılık Yumurta… 

Kahvaltılık Yumurta Tarifi

Bulut Yumurta

Çocuklarınız bu yumurtayı çok sevecek. Sadece Çocukların değil, yumurta tüketmekte zorlanan herkesin çok büyük keyifle yiyebileceği bir tarif bulut yumurta. Kahvaltı sofralarınızda yer açın çünkü mutfakta yeni bir yıldız doğuyor! İşte yumurtanın en havalı hali “bulut yumurta” (cloud eggs) tarifi.

Kahvaltılık: Bulut Yumurta Tarifi

Yumurta Kekleri

“Ben yumurtayı ağzıma bile sürmem” diyenlere lezzetli bir yumurta kek tarifi…  Kahvaltılık Yumurta Kekleri tarifini çok seveceksiniz. İçerisinde ki bol malzemesi ile herkese hitap edebilecek vitamin ve lezzet deposu yumurta kek.

Kahvaltılık Yumurta Kekleri Tarifi

Yumurtalı Ekmek

Bayat ekmekleri en güzel ve lezzetli şekilde değerlendirebileceğiniz bir tarifimiz var. Özellikle de kahvaltılarda tercih edilen yumurtalı ekmekBayat ekmekleri değerlendirirken aynı zamanda mideleri bayram ettiren, kahvaltı sofralarınızdan eksik etmeyeceğiniz bir lezzet “Yumurtalı Ekmek” tarifi.

https://www.kivitadinda.com/2019/08/kahvaltilik-enfes-lezzet-yumurtali-ekmek-tarifi/

Pastırmalı Yumurta

Eğer sahurda yumurtanın doyuruculuğundan faydalanmayı sevenlerdenseniz ama her gün de haşlanmış yumurta yemek olmaz diye düşünüyorsanız muffin kalıplarını kullanarak evdeki herkesin seveceği lezzetli bir pastırmalı yumurta tarifimiz var… Muffin kalıbında pastırmalı yumurta nasıl yapılır?

Muffin Kabında Pastırmalı Yumurta

İftar Topu Geleneği Nedir? Nasıl Başladı?

1.Gün İftar Menüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu