Mutfak

1.Gün İftar Menüsü

On bir ayın sultanı Ramazan geldi hoşgeldi. Bol bereketli sağlıklı hayırlı bir Ramazan geçirebilmek duasıyla. Ramazan 1.gün iftar menüsü.

On bir ayın sultanı Ramazan geldi çattı. Geçen Ramazan olduğu gibi bu Ramazan da özenle hazırladığımız  günlük iftar menülerimizle karşınızdayız. Bol bereketli sağlıklı hayırlı bir Ramazan geçirebilmek duasıyla.  Hayırlı Ramazanlar..

30 günlük iftar menüsü serüvenimiz başlamış bulunmakta. İftara ne yapsam derdine son veriyoruz. İftar menüleri bizden yapıp afiyetle yemesi sizden. İlk güne özel olarak besleyici bir çorba olan mahluta çorbasıyla açılışımızı yapıyoruz. Arkasından güzel bir islim kebabı ve nohutlu siyez bulguru pilavı ana yemeğe eşlik ederken gavurdağ salatasıyla yemek menüsünü bitiriyoruz. Tatlı yok mu tabi ki var. Çayın yanına eşlik edecek lezzetli bir browni tarifimiz var. Herkese afiyet olsun..

1. Mahluta Çorbası

İlk güne özel olarak hem besleyici hem lezzetli bir çorba olan mahluta çorbasıyla iftar menümüzün ilk yemeğine başlıyoruz.

Mahluta Çorbası Tarifi

2. İslim Kebabı

Patlıcan ve köftenin enfes birleşimiyle oluşan islim kebabı tarifi hem pratik hem lezzetli yemek arayanlar için ilk tercih.

İslim Kebabı

3. Nohutlu Siyez Bulguru Pilavı

Akşam yemeklerinin yanına eşlik edecek güzel bir nohutlu  siyez bulgurlu pilav.

Nohutlu Siyez Bulguru Tarifi

4. Gavurdağ Salatası

İslim kebabı ve nohutlu siyez bulgurunun yanına yakışacak bir salata gavurdağ salatası.

Gavurdağı Salatası Tarifi

5. Browni

İftar menüsü tabi ki tatlısız olmaz çayın yanına lezzetli bir browni iyi gider.

Tam Ölçüsüyle “Brownie Tarifi”

Sahur İçin 8 Hamur İşi Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu