Mutfak

Nisan Ayında Hangi Sebze Ve Meyveler Tüketilir?

Meyveyi sebzeyi mevsimine göre taze taze yemek hem lezzet hem sağlık açısından oldukça önemli.

Meyveyi sebzeyi mevsimine göre taze taze yemek hem lezzet hem sağlık açısından oldukça önemli. Gelin Nisan ayında hangi sebze, meyve ve balıkları tüketmemiz gerekiyor öğrenelim.

Nisan Ayında Tüketilecek Sebzeler

Bakla, taze soğan, taze sarımsak, kuşkonmaz, madımak, semizotu, deniz börülcesi, gelincik, arap saçı, ebegümeci, hardal otu, hindiba, ısırgan, turp otu, şevketi bostan, yabani ıspanak, enginar, bezelye ve bebe havuç.

Nisan Ayında Tüketilecek Meyveler

Çağla, karadut, malta eriği, yeşil erik ve limon.

Nisan Ayında Tüketilecek Balıklar 

Besin değeri oldukça yüksek, vitamin ve mineral açıdan zengin olan balığın, özellikle de balık yağının kalp hastalıklarından psikolojik rahatsızlıklara kadar birçok hastalığa iyi geldiği belirtilirken, balıkların türlerine göre lezzetleri de değişse de, hangi balığın hangi ay tüketildiği de lezzeti etkilediği ifade ediliyor. Bizde faydalarından maksimum oranda faydalanmanız açısından hem de lezzetini doya doya alabilmeniz açısından sizlere nisan ayında tüketilmesi gereken balıkları açıklayacağız.

Nisan ayında mercan balığı tüketmek için uygun bir balıktır. Mercan, levrek, kırlangıç bollaşır. Gümüş, mezgit, kefal, tekir, barbunya lezzetlidir. Midye bu ay sonuna kadar lezzetini korur. Zargana bu ayda da devam eder.

Korona Virüs Teşhisli Biri Evde Nasıl Bakılmalı?

Patlıcanlı Bulgur Pilavı Tarifi

 

Masaan İzle (Yaşam Ve Ölüm Arasındaki Her Şeyin Bir Kutlaması)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu