Dizi / Film

Netflix’in En İyi 10 Gizem Filmi

Netflix’in En İyi 10 Gizem Filmi… Aynı türde sıradan şeyleri izlemekten sıkılanlar ve kendilerini farklı maceralara sürüklemek isteyenler için 10 farklı film önerisiyle geldik. Netflix’den izleyebileceğiniz gizem dolu 10 filmi sizler için derledik.

Netflix’in En İyi 10 Gizem Filmi

1. Seven

Seven, Hristiyanlık’ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu almaktadır. Film 1995 yılı Hollywood yapımı bir gerilim filmidir.

Seven İzle
Seven

2. The Prestige

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı, Christopher Priest’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanana film; birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatmaktadır.

The Prestige İzle
The Prestige

3. A Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

Nobel Ekonomi Ödülü sahibi ve Abel Ödülü sahibi Amerikalı matematikçi John Nash’in hayatına anlatan 2001 yapımı bir Amerikan biyografik drama filmidir. Önemli başarılarından uzunca yıllar sonra Nobel Ödülü’ne layık görülen ünlü matematikçi John Nash’in gerçek hayat hikayesine anlatan ‘A Beautiful Mind’, iki önemli dalda kazandığı Oscar ödülüyle başarısını kanıtlamıştır.

A Beautiful Mind İzle
A Beautiful Mind

4. Shutter Island

Zindan Adası, Dennis Lehane’nin “Shutter Island” adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmış olan 2009 yapımı Amerikan filmidir. Massachussets sahili açıklarındaki bir adada suç işlemiş akıl hastalarının tedavi edildiği hastanedeki bir katilin esrarengiz şekilde kayboluşunu soruşturmakla görevlendirilen Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı iki polisin baş döndüren hikayesi konu edinmektedir.

Zindan Adası (Shutter Island)

5. Gone Girl

Gone Girl (Kayıp Kız) David Fincher tarafından yönetilen ve aynı adı taşıyan 2012 romanından uyarlanan, 2014 ABD yapımı gerilim filmidir. Film karısının aniden ortadan kaybolmasından sorumlu tutulan bir adamın hikayesini konu almaktadır.

Gone Girl İzle
Gone Girl

6. Contratiempo

Adrian Doria kariyerinde hızla yükselen evli bir iş adamı ve sevgilisi de fotoğrafçı Laura Vidal’dır. Bir gün bu iki sevgili gizlice bir otelde buluşurlar ve bir anda Adrian, sevilisi Laura’yı banyoda ölü olarak bulur. Poliste Adrian’ı cinayetle suçlar. Bunun üzerine ne yapacağını bilemeyen Adrian, kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. İşte her şey Goodman’ın Adrian’ın dairesine girmesiyle başlar…

“Contratiempo” (Görünmeyen Misafir) İspanyol Sinemasının En İyilerinden

7. Zodiac

1960’lı yılların sonundan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nin batı sahillerinde seri cinayetler işleyen ve kendine Zodiac takma adını koyan katili yakalama öyküsüne anlatan film 2007 ABD yapımı gizem gerilim filmidir.

Zodiac İzle
Zodiac

8. Durante La Tormenta (Mirage)

Bir video kamera, bir cinayet. Ve bir çocuğun hayatını kurtarırken ailesini mahvedebilecek türden bir kelebek etkisi. Fırtına Anı yönetmeni Oriol Paulo İspanyol sinemasının en iyilerinden olan Görünmeyen Misafir filminin de yönetmen ve senaristliğini yapmıştır. Mirage, Oriol Paulo’nun ortak yazdığı ve yönettiği ve Adriana Ugarte’nin başrol oynadığı bir 2018 gizemli drama

“Fırtına Anı” İzle (Geçmiş ve Gelecek Arasında Kalmak)

9. The Call

2020 yılının en iyi gerilim filmleri arasında olan The Call, bir seri katilin 20 sene sonraki gelecek zamanda yaşayan bir kadını kullanarak kendi kaderini değiştirmeye çalışırken onun da hayatını tehlikeye atmasını konu almaktadır.

The Call İzle (Yılın En İyi Gerilim Filmlerinden)

10. Fractured

Aniden sırra kadem basen ailesini bulmaya çalışan bir adamın hikayesini konu alan Fractured filmi, Amerikan psikolojik gerilim filmidir.

Fractured İzle
Fractured

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu