Kişisel Bakım

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Pratik Öneriler

Dudaklarınızın daha gösterişli ve dolgun görünmesini istemez misiniz? Cerrahi operasyonlara gerek kalmadan kendi uygulayabileceğiniz yöntemlerle dudaklarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip olmak için Uygulayabileceğiniz pratik yöntemler…

Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Pratik Öneriler

  • Yumuşak bir diş fırçasıyla dudaklarınızı dairesel hareketlerle fırçalayın. Sonra dudaklarınızın üzerinde ki ölü dokuları suyla temizleyin. Bu işlemde sonra dudaklarınıza dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz. İsterseniz dudak nemlendiricisini biraz dudaklarınızda bekletip üzerine makyajınıza uygun bir ruj sürebilirsiniz. Basit bir peeling niteliği taşıyan bu yöntemle dudaklarınız daha gösterişli ve dolgun duracaktır.
  • Dudaklarınızı bir dudak kalemiyle dudağınızın hafif dışından olacak şekilde dudak çizgileriniz doğrultusunda çerçeve içerisine alın. Ardından kalemle dudağın içerisini doldurun. İstediğiniz dolgun dudaklara böylece sahip olabilirisiniz.
  • Dudaklarınızın daha iyi görünmesi için kendi dudak renginizle aldığınız ruj renginin arasında bir orantı olması gerekir. Kendi dudak renginize doğru orantıda ki rujları tercih etmelisiniz.
  • Dudaklarınıza değmeyecek şekilde dudak çevrenize concealer (kapatıcı) sürün. Daha sonra kapatıcıyı bir süngerle hafifçe dağıtın.
  • Dudaklarınızın orta kısmına hafif bir concealer (kapatıcı) uygulayıp orta bölgelere yoğun kenarlara ise hafif olacak şekilde dudak parlatıcısı ile tamamlayın.

En Çok Yapılan 5 Kapatıcı Hatası

Makyaj Sırları… Doğru Kapatıcı Nasıl Seçilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu