Ordan Burdan

Park Shin-hye Kimdir?

İlk olarak Stairway to Heaven ve Tree of Heaven dizileri ile tanınan başarılı oyuncu Park Shin-hye Türkiye'de de birçok fanı bulunan Koreli oyuncular arasındadır.

Güney Koreli oyuncu, şarkıcı ve model olan Park Shin-hye, Türkiye’de de birçok fanı bulunan başarılı oyuncular arasında yer almaktadır. İlk olarak Stairway to Heaven ve Tree of Heaven dizileri ile tanınmıştır. Park Shin-hye  Türkiye’de ki tanınması daha çok; 2009 yılında ki You’re Beautiful, 2011 yılında ki Heartstrings ve 2013 yılında ki Le Min Ho, ile birlikte rol aldığı The Heirs dizisi ile olmuştur. Başarılı oyuncu model olan Park Shin-hye’nin çok merak edilen yaşamı ve kariyer hayatı…

 Park Shin-hye Kimdir?

18 Şubat 1990 doğumlu olan güzel oyuncu Park Shin-hye, Güney Koreli oyuncu ve modeldir. Bir erkek kardeşi olan Park Shin-hye, 6. sınıftayken özel bir enstitüdeki İngilizce öğretmeni tarafından pop şarkıcısı Lee Seung-Hwan’ın müzik şirketi “Dream Factory” için seçmelere katılmasını tavsiye etmesiyle kariyer hayatına ilk adımını atmasına sebep olmuştur. Park Shin-hye, Youngpa Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Chung-Ang Üniversitesi tiyatro bölümüne girmiştir. Burada sekiz yıl eğitim alan oyuncu Şubat 2016’da Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Öğretmenin tavsiyesi üzerine attığı ilk adım sayesinde genç yaşına rağmen en başarılı oyuncular arasında gösterilmektedir.

Gitar ve klavye çalmayı bilen Park Shin-hye aynı zamanda şarkıcılıkta yapmaktadır. İlk oyunculuk deneyimini Stairway to Heaven ve Tree of Heaven dizileri ile yapan oyuncu bu dizilerde yan karakter olarak rol almıştır. Baş rol olarak oynadığı ilk dizi ise 2009 yılında yayınlanan You’re Beautiful dizisidir. Bu dizide Jang Keun Suk ile birlikte baş rol almıştır. TV’de fazla ilgi görmeyen dizi internette ve gençler arasında oldukça popüler olmuş ve Park Shin-hye için büyük bir çıkış olmuştur.

Kariyer hayatına hız kesmeden devam eden başarılı oyuncu, daha sonra 2010 yılında My Girlfriend Is a Gumiho dizisinde yan karakter olarak rol almıştır. 2011 yılında ise Jung Yong‑hwa ile birlikte Heartstrings dizisinde baş rol olarak oynamıştır. Daha sonra 2013 yılında Le Min Ho, ile birlikte The Heirs dizisinde rol alan Park Shin-hye artık dünya çapında büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Kariyer hayatı için büyük bir çıkış olan The Heirs dizisi Park Shin-hye’nin Türkiye’de de tanınmasına sebep olmuştur.

Daha sonra 2013 yılında My Cute Guys, 2014-2015 yıllarında Lee Jong‑suk ile birlikte Pinocchio dizisinde baş rol olmuştur. Daha bir çok dizi ve filmde rol alan Park Shin-hye 2018-2019 yıllarında Memories of the Alhambra dizisi ve 2021 yılında Cho Seung-Woo ile birlikte Sisyphus: The Myth dizisinde rol almıştır.

Başarılı oyuncu birçok filmde de rol almıştır…

Başarılı oyuncu Park Shin-hye ilk olarak 2006 yılında Love Phobia filminde rol almıştır. Daha sonra 2007’de The Hometown of Legends 2013 yılında ise tüm dünya da izlenen ve bir çok ülkede çevirisi yapılan Miracle In Cell No.7 filminde baş rol olarak yer almıştır. Daha birçok filmde yer alan Park Shin-hye son olarak 2019 yılında Yo Ah-In ile birlikte #Alive filminde, 2020 yılında ise Call filminde rol almıştır. Filmlerinin her ikisi de büyük ilgi görmüştür ve Netflix tarafından yayınlanmaktadır.

ParkShin-Hye, 7 Mart 2018 tarihinden beri kendisi gibi oyuncu olan Choi Tae-Joon ile sevgili oldukları bilinmektedir.

Boy: 1,68 m
Burcu: Balık
İnstagram: park.shinhye

Lee Min Ho Kimdir?

Nam Joo-hyuk Kimdir?

The Call İzle (Yılın En İyi Gerilim Filmlerinden)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu