Dizi / Film

“Merhaba Güzel Vatanım” İzle (1 Kasım’da Sinemalarda)

Hayat kısa, sanat uzun sloganını benimseyen film, iki genç insanın, yaşadıkları çağın etkisiyle nasıl birer edebiyatçıya dönüştüklerini irdeliyor.

Merhaba Güzel Vatanım, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’ın yaptığı, senaryosunu Ahmet Ümit’ın yazdığı, başrollerini Yetkin Dikinciler, Serkan Altıntaş, Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Başkırma, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar ve Alper Türedi’nin paylaştığı, 1 Kasım 2019’da vizyona girecektir.

İki yazarın gerçek hayat hikayelerinden yola çıkan Merhaba Güzel Vatanım’da, Nazım Hikmet’in Moskova’ya uzanan yolculuğunun, Ahmet Ümit’in fırtınalı hayatı ve 1980’li yıllarda Moskova’ya gidişi üzerindeki etkileri anlatılıyor. Türkiye tarihinden önemli kesitlerin de yer aldığı filmde, yazarların zorlu serüvenlerinin en dramatik yanları gösterilirken, sanat ve edebiyatın kurtarıcı gücü vurgulanıyor.

“Merhaba Güzel Vatanım” Fragman

“Merhaba Güzel Vatanım” Fragman 2

“Merhaba Güzel Vatanım” Konusu

Senaryosunu Ahmet Ümit’in yazdığı Merhaba Güzel Vatanım, yolu Moskova’dan geçen ünlü şair Nazım Hikmet’in hayatı ile onu örnek almış ve tıpkı onun gibi hayatının bir dönemini Moskova’da geçirmiş Ahmet Ümit’in hikâyesini anlatıyor.

Merhaba Güzel Vatanım, Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in farklı dönemlerdeki çalkantılı hayat hikâyeleri ile başlar ve onları Moskova’ya sürükler. Biri tüm dünyaya örnek olan eserler verir, diğeri de onu örnek alarak sanatın ve edebiyatın kurtarıcı yanıyla hem hayatını kurtarır hem de yine dünyada ve memleketinde ünlü bir yazar olur.

Vizyon Tarihi: 01 Kasım 2019

“Merhaba Güzel Vatanım” Oyuncuları

Yetkin Dikinciler (Nazım Hikmet)

Yetkin Dikinciler Kimdir?

Serkan Altıntaş (Ahmet Ümit)

Serkan Altıntaş Kimdir?

Pelin Batu (Münevver Hanım)

Berna Laçin

Levent Üzümcü

İskender Bağcılar

“Merhaba Güzel Vatanım” Filminden Görseller

Müslüm İzle (Arabesk Müziğin Güçlü Ve Unutulmaz Sesi)

7. Koğuştaki Mucize Filminin Orjinal Kore Versiyonu “Miracle in Cell No.7”

https://www.kivitadinda.com/2019/10/lion-izle-gercek-bir-yasam-oykusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu