Kişisel BakımOrdan Burdan

Yıpranmış Ve Dökülen Saçlar İçin Doğru Saç Bakımı

Her kadının hayali parlak, canlı ve hacimli saçlara sahip olmaktır fakat bunun için genelde yanlış yolları izlerler. Bu nedenle bizde sizler için Kuaför Nedim Doğulu'dan kadınlar için doğru saç bakımı nasıl olmalıdır?

Her kadının hayali parlak, canlı, ve hacimli saçlara sahip olmaktır fakat bunun için genelde yanlış yolları izlerler. Bu nedenle bizde sizler için Kuaför Nedim Doğulu’dan kadınlar için doğru saç bakımı nasıl olmalıdır?

Doğru Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç Derisine Masaj Yapın

Ne yapmak gerekiyor?

• Kafa derinize elleriniz ve parmaklarınızla hafifçe masaj yapın.
• Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını ısıtın.
• Parmağınızı yağın içine daldırın ve dairesel bir hareketle saç derinize masaj yapın.

Nasıl etki eder?

saç derisine masaj gif ile ilgili görsel sonucu

Sadece kafa derisi masajı mükemmel hissettirir, aynı zamanda kan dolaşımını teşvik etmeye de yardımcı olur. Ayrıca, kökleri güçlendiren ve saçlarınızı nemli tutan yağlar kullanmak kafa derisini harekete geçirir. Hindistan cevizi yağı gibi uyarıcılarla yapılan bir kafa derisi masajı, saçlarınızın uzun ve güçlü bir şekilde büyüme şansını büyük ölçüde artıracaktır. Hindistan cevizi yağı temel vitamin ve besinlerle doludur ve doğal bir saç kremi görevi görür.

Düzenli Olarak Saçlarınızı Kestirin

Ne yapmak gerekiyor?

Her üç ayda bir kuaförünüzü ziyaret edin ve saçlarınızı düzelttirin ve kırılmış saç uçlarını aldırın.

Nasıl etki eder?

saç kesimi gif ile ilgili görsel sonucu

Bu, saçlarını güçlendirmek isteyen biri için sezgisel gibi görünse de, dengeli bir saç büyümesi istiyorsanız oldukça önemlidir. Hasarlı saçlar, kırıklarla doludur, incelme ve kırılmaya neden olarak saçın büyümesini ve sağlığını engeller. Bu nedenle, sağlıklı olmayan kırık uçlardan kaçınmak için saçlarınızı düzenli olarak kestirmeniz, saç uzunluğunun artırılması için gereklidir. Eğer şimdiye kadar kırık uçlarınız varsa, özellikle saçları kuru veya hasar gören insanlar için ne kadar sıkıntı yarattıklarını biliyorsunuzdur. Düzenli olarak saçlarınızı düzelttirmek, kırık uçları azaltır ve saçınıza hızlı büyüme şansı verir. Bununla birlikte, düzenli olarak kestirin derken saçlarınızı çok kısa kestirmeniz gerekmez sadece düzenli olarak kestirmeniz yeterlidir.

Çok Sık Yıkamayın

Ne yapmak gerekiyor?

Her gün şampuanlamaktan kaçınmalısınız.

Nasıl etki eder?

Bazı kadınlar, saçlarını güzel tutacak ve büyümelerini sağlayacak tek yöntemin, her gün şampuanla yıkanması olduğuna inanmaktadırlar. Saçlarınızı temiz tutmak hijyen ve saç büyümesi için gereklidir, yanlış yapılırsa, iyiden daha fazla zarar verebilir. Saçınızı her gün yıkamak için şampuan kullanmak saç dökülmesine ve doğal yağlarının çoğunu kaybetmesine neden olur. Bu yağlar kafa derisinden saçların sonuna kadar uzanıyor, saçları nemli tutmaya yardımcı oluyor ve uzun saçlar için gereklidir. Bir program çizelgesini korumak ve haftada dört ila beş kere saçlarınızı yıkamak iyi bir alışkanlıktır.

Şampuanlama sırasında kafa derisine nazikçe ve düzgün bir şekilde masaj yapılması, kafa derisinde kan dolaşımını geliştirir ve saç büyümesini teşvik eder. Saçları uzatan bileşenlerle zenginleştirilmiş kimyasal içermeyen şampuanların kullanımı saçların etkili bir şekilde temizlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda saçları sağlıklı ve uzun süre temiz tutar. Her gün şampuanlamak saçları kurutabilir ve saç büyümesi için gerekli yağları saçlardan temizler. Saç köklerinin en zayıf olduğu zamanlar ıslak olduğu zamanlar olduğu için kırılmayı önlemek için saçlar nemli bir şekilde taranmalı ve ıslak olduğunda fırçalanmamalıdır.

Çok Sık Fırçalamayın

Ne yapmak gerekiyor?

Saçlarınızı her gün beş ila 10 dakikadan fazla fırçalamayın.

Nasıl etki eder?

saç tarama gif ile ilgili görsel sonucu

Yine, çoğu kadın uzun ve sağlıklı saçların sırrının sürekli fırçalama olduğundan emin. Gerçek şu ki, saçınızı fırçalamak kafa derisini uyarır, doğal yağları serbest bırakır ve bu yağların saç tellerinin uzunluğuna yayılmasına yardımcı olur. Ancak, kırılma veya saç dökülmesinin olmamasını sağlamak için özellikle saçlarınız ıslak olduğunda nazikçe fırçaladığınızdan emin olun. Ve gerekmedikçe sürekli sürekli fırçalamayın.

Yastık Kılıflarınızı Değiştirin

Ne yapmak gerekiyor?

Eski pamuk yastık kılıflarınızı ipek kılıflarla değiştirin.

Nasıl etki eder?

Ä°lgili resim

Saç büyümesinden en iyi şekilde faydalanmaya kararlıysanız, değiştireceğiniz her küçük yöntem sonucunda, saç uzunluğunun çoğalacağını bilirsiniz. Bu bağlamda, normal pamuk yastık kılıflarından ipek kılıflarına geçilmesi önerilir. İpek daha pürüzsüzdür ve daha az sürtünmeye neden olur. Bu, daha az karışıklıkla uyanacağınız anlamına gelir.

Takviyeler Kullanın

Ne yapmak gerekiyor?

Saçınızda en iyi hangi takviyelerin çalıştığını bulmak için bir saç uzmanına danışın ve biyotin kullanın.

Nasıl etki eder?

Yeterli doğal beslenmeyi sağlamak önemlidir. Bununla birlikte, saç büyümesinin artırılmasına yardımcı olacak yapay iyileştirmelerle desteklemek de faydalı olabilir. Uzun ve kuvvetli saçlar isteyen kadınlar için en uygun olanı biyotin ve multivitamin tabletleri gibi çeşitli takviyeler vardır. Bu, diyetinizin eksik kalmış olabileceği tüm doğru vitaminleri ve mineralleri almanızı ve saçınıza en iyi şekilde büyüme şansını vermenizi sağlayacaktır.

Saçınızı Koruyun

Ne yapmak gerekiyor?

Özellikle sert hava koşullarında veya tozlu koşullarda evden çıktığınızda saçınızın kapalı olduğundan emin olun. Şapka veya eşarp kullanabilirsiniz.

Nasıl etki eder?

Bu biraz garip gibi gözükebilir, ancak kaç kişinin bu basit saç bakımı yöntemini ihmal ettiğine şaşıracaksınız. Her toza bulandığınızda ve çok sıcaklarda dışarı çıktığınızda, saçlarınızın nemini sıyırıyorsunuz demektir. Her zaman ve özellikle de sıcaklarda saçınızı bir eşarp veya şapka ile örttüğünüzden emin olun.

Havlu Sarmaktan Vazgeçin

Ne yapmak gerekiyor?

Saçınızı havluyla sarmaktan kaçının.

Nasıl etki eder?

Ä°lgili resim

Yıkadıktan sonra saçınızı bir havluyla sarmak pratik bir mantıksal adım gibi görünüyor. Bununla birlikte, saçlar ıslandıklarında çok kırılgandır ve kırılma eğilimi gösterir. Bu nedenle, kuruyana kadar saçınızı bir havluyla sarmamanız önerilir. Bu saç dökülmesini önleyecektir.

Saçınızı Dezenfekte Edin

Ne yapmak gerekiyor?

Antimikrobiyal ürünler kullanmaya çalışın.

Nasıl etki eder?

Saç derisindeki mikrobiyal enfeksiyon saç köklerini zayıflatabilir, saç tellerine zarar verebilir, böylece sağlıksız ve cansız saçlar yaratabilir. Seboreik deri iltihabı, sedef hastalığı ve egzama gibi saç derisinde saç büyümesini engelleyen hastalıklara neden olur. Bu tür enfeksiyonların azalması için antimikrobiyal ürünler, klinik tedaviler ve uygun ilaçlar kullanarak etkin bir şekilde temizlemek, sağlıklı saç büyümesini desteklemeye yardımcı olur.

Saçınızı Sirke ile Durulayın

Ne yapmak gerekiyor?

Banyoda sirke bulundurabilirsiniz.

Nasıl etki eder?

Saçları sirke ile durulamak saç büyümesini artırabilirken parlak, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. İki yemek kaşığı sirke ve bir litre su içeren bir karışım, saçları durulamak için kullanıldığında doğal bir krem olarak görev yapabilir ve Rapunzel benzeri uzun saç telleri oluşturmaya yardımcı olur.

Düzenli Olarak Nemlendirin

Ne yapmak gerekiyor?

Her şampuan yıkamasından sonra saçınıza iyi bir miktar saç kremi veya nemlendiricisi uygulayın.

Nasıl etki eder?

Saçın kişinin bir yansımasıdır. Bu nedenle çoğu kadın saçlarını mükemmel parlak ve pürüzsüz tutmak için saatler harcıyor. Ancak kadınlar saçlarını şampuanla yıkarken, iyi bir krem kullanmayı önemsemiyorlar. Saç gövdesindeki lipidleri ve proteinleri değiştirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda saçınızın daha uzun süre büyümesine yardımcı olur. Derin koşullandırma ve yeniden yapılandırma tedavileri, saç tellerinin nemlenmesine katkıda bulunur, hasarlı saçları onarır, kıvırcıklığı ve matlaşmayı ortadan kaldırır. Bu nem verme tedavileri, saç uzunluğu, yoğunluğu, hacim ve parlaklık kazandırırken sağlıklı saçlar yaratmaya yardımcı olur.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Yağlanan Saçlarınızı Böyle Önleyin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu