Hercai Dizisin Miran’ı “Akın Akınözü” Kimdir?

Atv'de yeni başlayacak olan Hercai dizisinin Maran karakterine hayat veren Akın Akınözü kimdir?

Atv’de yeni başlayacak olan Hercai dizisinin Maran karakterine hayat veren Akın Akınözü kimdir?

Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü, 01.01.1990 tarihinde Ankara şehrinde dünyaya gelmiştir. Durumu iyi bir ailenin çocuğu olarak dikkat çeken Akın Akınözü, küçük yaşlardan itibaren son derece başarılı bir eğitim hayatı geçirmiştir. Geleceğe yönelik büyük hedefleri olan Akın Akınözü, lise eğitiminin ardından ise lisans eğitimi için ideal bir bölüm kazanmıştır.

TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunu olarak lise hayatını tamamlayan Akın AkınözüGeneral Studies IC Berkeley Applied Math alanında da yüksek eğitimini tamamlayarak kendisini oyunculuğa doğru yönlendirdi. Lisans eğitimi ile birlikte tiyatro ve oyunculuk alanında da çeşitli eğitimler almaya başladı.

Kariyerine Başlangıç Yılları…

Akın Akınözü, üniversite yıllarına başladığı zamanlarda oyunculuk anlamında da çok daha profesyonel hale gelebilmek için tiyatrolara yazıldı ve bu anlamda kendisini ileri taşıdı. Yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken Akın Akınözü, oyunculuk yetenekleri ile de kısa vadede çok geniş kapsamlı bir süreci noktaladı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem..

Akın Akınözü, oyunculuk eğitimlerinin ardından ilk olarak 2014 yılında Azrail filmi kadrosunda yer aldı. Hırvatistan ve Slovenya ortak yapımı bu filmde ilk defa rol alan Akın Akınözü, küçük da olsa aldığı bu rol ile birlikte kendisi için çok önemli bir deneyim edinme şansına sahip oldu ve Türkiye’ye döndü. Türkiye’ye döndüğünde yapımcıların dikkatini çeken Akın Akınözü, 2015 yılında “Muhteşem Yüzyıl Kösem” dizisi kadrosuna girdi. Beren Saat, Ekin Koç, Berk Cankat ve Mete Horozoğlu gibi isimler ile birlikte oynadı ve kendisi için çok engin bir deneyim olarak tanımladığı bu projede kendisini daha da ileri taşıdı. Daha sonrasında ise “Muhteşem Yüzyıl Kösem” projesinin ayrıldıktan sonra yapımcılar tarafından da dikkat çeken bir yetenek sergileyen Akın Akınözü, “Arkadaşlar İyidir” dizisi kadrosunda da başrol oyuncularından birisi olarak dikkat çekti. Dizide aynı zamanda Ahmet Mekin, Ahmet Bilgin, İdris Nebi Taşkan, Melisa Uzun ve Emre Karayel gibi isimler de rol aldı.

Payitaht Abdülhamid’in Kadrosunda

Arkadaşlar İyidir Dizisi Yunus karakteri ile ekrana gelen Akın Akınözü, dizinin beklenenden erken final yapması ile bir süre ekranlardan uzak kaldı. Çok geçmeden Akın Akınözü TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Payitaht Abdülhamid” dizisi ile ekrana geri döndü. 2. Abdülhamid döneminin anlatılacağı bir dizi olan ve başarılı oyuncu Bülent İnal‘ın da baş rolünde yer alarak Abdülhamid Han‘ı canlandıracağı dizinin kadrosunda daha önce Muhteşem Yüzyıl ile dönem dizisi tecrübesi edinmiş olan genç oyuncu Akın Akınözü’de yer aldı.

Hercai İle Geri Döndü…

Şimdilerde ise Atv ekranlarında oynayacak olan Hercai dizisinde başrol olacaktır. Çekimleri bir masal şehri olan‘de gerçekleşecek dizinin yapımcılığını Mia Yapım Banu Akdenizüstleniyor. “İntikamdan doğan imkansız bir aşkın hikayesi” mottosuyla yola çıkan‘nin başrollerini Akın Akınözü, Ebru Şahin, Gülçin Santıroğlu, Serhat Tutumluer, Ayda Aksel, Maci Sonkan, Serdar Özer, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, İnci Şen ve Eda Başlamışlı paylaşıyor.

Atv’nin Yeni Dizisi “Hercai” Konusu Nedir? Oyuncular Kimlerdir?