Ordan Burdan

Afşin Kum “Kübra“

Afşin Kum ilk kitabı Sıcak Kafa‘nın ardından okuyucularına ikinci kitabı olan Kübra adlı romanını sundu. İlk kitabı büyük ilgi gören Afşin Kum’un merakla beklenen ikinci kitabı da büyük ilgi gördü. İnanç ve yapay zekâ üzerinden “iktidar olma” meselesini irdelen bu kitap, makinaya, akla, vicdana ve inanca karşı duruşunu dijital çağ perspektifinden bize sunmaktadır.

Afşin Kum “Kübra“

“Bu vücudun, bu varlığın bir özelliği olmalı.
Ben dediğim şeyin ben olmasının bir anlamı olmalı.”
Gökhan Şahinoğlu bir imalat atölyesinde çalışıyor. Sıkı çalışıyor. Ustasının gözbebeği. Kalan zamanını halı saha maçları ile bir küsüp bir barıştığı kız arkadaşı arasında paylaştırıyor. Mahallesinde saygılı, inançlı ve olgun bir genç olarak biliniyor. Bir gün telefonuna bir süredir parçası olduğu sanal arkadaşlık grubundan Kübra adlı kullanıcının mesajı düşüyor.

“Sen farklısın.”

Gökhan başta anlam veremiyor. Pek de önemsemiyor. Ama mesajların sayısı arttıkça Gökhan’ın merakı da artıyor. Zira Kübra, Gökhan ve çevresindeki herkes hakkında haddinden fazla şey biliyor.

Ödüllü ilk roman Sıcak Kafa‘nın yazarı Afşin Kum’dan, insana ve makineye, akla ve vicdana, inanca ve iktidara dair keskin ve hızlı bir macera daha.

Kitaptan Diziye…

Afşin Kum’un ilk romanı olan Sıcak Kafa kitabının dizisi çekilmiş ve çok beğenilmişti. Her yazdığı roman gündem olan Afşin Kum’un ikinci romanı olan Kübra‘da dizi olarak seyirci karşısına çıktı. Yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi gören dizinin konusunu merak ediyorsanız linke tıklamanız yeterli.

Kübra dizisini incelemek için tıklayınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu