Kişisel Bakım

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

İnsanlık tarihi kadar eski bir yöntem olan karınca yumurtası yağı ile tüy alma uygulaması; tüy azaltmada en etkili olan yöntemlerdendir. İstenmeyen bölgelerde ya da vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yer alan tüy ve kılların azalmasını ve hatta tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Peki Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

Karınca Yumurtası Yağı

Geleneksel bir kıl alma ve tüy azaltma yöntemi olan Karınca Yumurtası Yağı; oldukça sabır isteyen ve en doğal yöntemlerdendir. . Doğal tüy dökücü/azaltıcı bir yağ olan Karınca Yumurtası; sayesinde kıllarınız zamanla incelecek ve azalmaya başlayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki her doğal yöntemlerde olduğu gibi bu yağı da uygularken sabırlı olmalı ve düzenli olarak uygulama yapmalısınız.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Uygulanır?

 • Öncelikle tüylü olan bölgenizi her zaman kullandığınız yöntemlerle tüylerden arındırın. (ağda, cımbız, epilasyon vb. gibi)
 • Hemen ardından karınca yumurtasını yağını o bölgeye iyicene sürün.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yağı uyguladığınız bölgeden başka bir bölgeye uygulamamasınız. Örneğin kaşlarınız için kullanacaksanız sadece azalmasını istediğiniz alana yağı uygulayın. Aksi taktirde diğer bölgelerde tüyleriniz azalacaktır.

 • Yağı cildinize iyice uyguladıktan sonra durulama yapmamalısınız.
 • Her tüy alma işleminden sonra bu işlemi tekrar edin.

İlk ayda tüylerde incelme ve azalma fark etmeye başlayacaksınız. Daha sonra o bölgede ki tüylerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Karınca Yumurtası Yağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler İse;

Ürünler direkt tüylü bölgeye uygulandığında veya tüyleri kökten almayan jilet, tüy dökücü krem gibi yöntemlerden sonra uygulandığında da etkilidir. Ancak tüyler kökten alınmadığı için etkisini çok daha geç ve uzun sürede gösterir.

 1. Kıl ve ten rengi ayırt etmeksizin kullanılabilir ve sarı ve ince tüylerde de etkilidir.
 2. Sadece kıl foliküllerini etkiler. Yağ ve ter bezlerine olumsuz bir etkisi yoktur.
 3. Uygulandıktan sonra durulanmaması gerekir.
 4. Uygulama sonrası güneşe çıkılabilir.
 5. Düzenli kullanım çok önemlidir.
 6. Paraben içermez.
 7. Hamile ve emziren kadınlarda, hormon tedavisi gören, cilt hastalığı olan kişilerde kullanılmadan önce doktora danışılması önerilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu