Yaşam

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Kadınlar kilo verme ve vücut şekillendirmek uğruna çeşitli ilaçlar kullanıp bıçak altına yatıyor. Vücut şekillendirme konusunda ilaç veya ameliyatla değil daha kolay ve zararsız bir yöntem olan sporla istediğimiz sonuca ulaşmak mümkün. Sıkı kalçalar her kadının sahip olmak istediği bir görüntüdür. Sıkı kalçalara bir kaç tane egzersiz hareketinin sonucunda ulaşılabilir. Gelin birlikte sıkı kalçalara sahip olmak için hangi hareketleri uygulamalıyız öğrenelim…

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Squat

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Squat”

Squat hareketi için ayaklarınızı omzunuzun genişliğinde açın. Ayaklar karşıya doğru düz bakacak şekilde olacak. Dengeyi sağlamak için kollarınızı öne doğru uzatabilirsiniz. Daha sonra sırtı düz bir şekilde hafif öne doğru eğerek aşağı doğru çömelme hareketi yapılmalıdır. Çömeldikten sonra kalkıp tekrar çömelerek bu hareket tekrar edilmelidir. Squat hareketini ağırlıklarla da çalışabilirsiniz. Bu hareketi iki set 10 tekrar yapabilirsiniz. Daha sonra bu sayıyı artırabilirsiniz.

Geriye Tekme

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Geriye Tekme”

Yüz üstü emekleme pozisyonunda dirsekler ve dizler yerde olacak şekilde bacağı dizden kırıp düz bir şekilde yukarıya doğru kaldırın. Bacağı aşağı doğru indirip yere değdirmeden tekrardan aynı hareketi yapın. Bunu 10-15 tekrar yapabilirsiniz. Zaman ilerledikçe bu tekrarları artırabilirsiniz.

Front Lunge

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Front Lunge”

Ayakta dik bir şekilde durup, ardından bir bacağınızı dizden kırıp öne doğru çıkarın. Çok eğilmemek kaydıyla yere doğru çömelinir. Arkada kalan bacak da dizden kırılır fakat yere değmeyecek şekilde eğilmek gerekir. Bu hareketi bacaklarınızı değiştirerek 10-12 tekrar yapabilirsiniz. Tabi ki daha sonra bu sayı artırılabilir.

Yukarı Bacak İtme

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Yukarı Bacak İtme “

Yere sırtüstü yatıp ellerinizi bel altınıza doğru koyun. Bu sırada ayağınızın biri yerde diğeri havada olacak şekilde kendinizi yukarı doğru itmeye çalışın.

Squat Jump

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Squat Jump”

İlk olarak bacaları omuz hizasında açıp squat hareketini yaparak yere doğru çömeliyoruz. Ardından bu çömelme pozisyonundan yukarıya da doğru sıçrıyoruz ve tekrar çömelme yani squat pozisyonunu alıyoruz. Bu hareketi 5-10 tekrar yapıp ilerleyen zamanlarda artırabilirsiniz.

Yan Tek Ayak Kaldırma

Kalça Sıkılaştırma Hareketleri
Kalça Sıkılaştırma Hareketleri “Yan Tek Ayak Kaldırma”

Yan pozisyonda yere yatılır. Yere yakın olan kol destek amaçlı yerde durur. Yerde ki bacak ve üzerinde ki bacak aynı pozisyonda veya dizden kırılarak birbirine paralel şekilde durabilir. Ardından üstte olan bacak yukarı doğru kaldırılarak hareket ettirilir.

Bel İnceltme Hareketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu