Kişisel Bakım

Sizin de Saç Dipleriniz Ağrıyor Mu?

Ağrıyan saç dipleri her kadının ortak sorunlarından biri. Sizlerde saç diplerinizde oluşan ağrı ve acının neden olduğunu hiç düşündünüz mü? Ağrıdığı sırada el değmeye gelmeyen saç dipleri aslında bir sinyal gönderiyor bizlere. Gelin saç diplerinin neden ağrıdığını beraber keşfedelim.

Saç Dipleri Neden Ağrır?

Bir çok nedeni olsa da genel olarak saç diplerinin yağlanmasından dolayı saç derisinde acı oluşmaktadır. Aşırı yağlı saç derisi PH değerini değiştirebileceği için saçta hassasiyete yol açabilir. Bunun sonucunda saç derisinde yanma ve kaşıntı görülebilir. Bunun haricinde saç derisinde mantar enfeksiyonu da görülebilir. Mantar enfeksiyonu, yanma, kaşıntı ve ağrıyla kendini belli eder. Ayrıca saçları çok sıkı toplamak da bu tür ağrı ve acılara neden olabilir. Saç diplerinizde ki bu ağrı ve kaşıntılar için bir uzmana başvurmanız gerekmektedir.

Saç Diplerinin Ağrısı Nasıl Geçer?

Saç hassasiyeti için saçları temiz tutmak gerekmektedir. Saçlar düzenli olarak yıkanmalı ve şampuanın saçlardan temizlendiğine emin olunmalıdır. Nazik hareketlerle saçlar taranmalıdır. Saç kurutma işleminde makineyi direk saç derinize tutmak yerine saç uçlarına tutmak daha sağlıklı olacaktır.

Saç Nezlesi Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu