Yaşam

Vücut Şekline Göre Giyim Nasıl Olmalı?

Vücut şeklinin özelliklerine göre giyim nasıl olmalıdır? Vücut şeklini bildikten sonra kıyafet seçimi çocuk oyuncağı.

Her insanın vücut tipi farklıdır. Her insanın kendine has vücut özellikleri vardır. Kişilerin bunların farkında olup giyim şekillerini bu özellikleri dikkate alarak giyinmeleri gerekir. Vücut tipinize uygun kıyafet sizi mükemmel göstereceği gibi vücut tipinizden bağımsız bir kıyafet gitmek büyük hüsrana uğratabilir. Bunlar için öncelikli bilinmesi gerek nasıl bir vücut tipine sahip olduğunuzdur. Aşağıdaki vücut tiplerinden hangisine sahipsiniz?

Kum Saati Vücut Şekli

İnce kemik yapısına sahiptir. Eşit omuz ve kalça ölçüsü, Belirgin ve ince bir bel, kavisli bir kalçaya sahiptir. Düzgün bir bacak şekli vardır.

Kum Saati Vücut Şekline Göre Giysi Önerileri

Kum saati vücut şeklindeki kişilerin daha çok V yaka kıyafetler giymesi önerilir. Özellikle pileli elbiseler ve bel oyukluğunu kapatacak giysiler giyilmesi önerilir. Üst bedeninize oturacak kıyafetler giyilmelidir. Dalgalı ve desenli kıyafet türlerinden uzak durulmalıdır. Bele kemer takılabilir.

Kum Saati Vücut Şekline Örnek Ünlü

Sophia Loren

Ters Üçgen Vücut Şekli

Ters üçgen vücut şekline göre omuzlar geniş, bel normal ve kalçalar daha ince ölçülerdedir. Bacakları ise daha uzundur.

Ters Üçgen Vücut Şekline Göre Giysi Önerileri

Ters üçgen vücut şekline sahip insanlar omuzları öne çıkaracak kıyafetler (ceket gibi) giymeyi tercih etmemelidirler. Bol kesim pantolonları rahatlıkla giyilebilir. Dar pantolonlar giyilmemesi daha çok aşağıya doğru genişleyen etek veya pantolonlar tercih edilmelidir.

Ters Üçgen Vücut Şekline Örnek Ünlü

Angelina Jolie

Dikdörtgen Vücut Şekli

Dikdörtgen vücut şeklindeki insanların alt ve üst bedenleri birbirine eşittir. Göğüs kafesi büyük olup alt beden düz bir şekildedir. Bacaklar ise ince bir yapıya sahiptir.

Dikdörtgen Vücut Şekli  Göre Giysi Önerileri

Dikdörtgen vücut tipine sahip kişilerin omuzları mükemmel olduğundan kolsuz üst kıyafetler giyinebilirler. Bel ayrıntısını belli etmek için korseli kıyafetler tercih edilmelidir. Asimetrik kesim elbiseler ve farklı etek uçlarına sahip kıyafetler giyilebilir. Dikdörtgen vücut şekline göre kısa etekler uzun ceketlerle tamamlanabilir. Uzun eteklerle ise uzun gömlek tercih edilebilir.

Dikdörtgen Vücut Şekline Örnek Ünlü

Cameron Diaz

Armut Vücut şekli

Armut vücut şekli üst kısma göre alt bedenin daha geniş olmasıdır. Zarif bir bel ve küçük göğüslere sahiptirler. Omuzlar dar kalça ise geniş bir yapıya sahiptir.

Armut Vücut Şekline Göre Giysi Önerileri

Üst bölüme giyilen kıyafetlerin renkli ve baskılı olması gereklidir. Dar kıyafetler giyilmemelidir. Odak nokta daha zarif gözüken üst kısım olmalıdır. kalçaları saklamak için uzun ceket veya bluzlar giyilebilir. Koyu renk etek ve pantolonlar tercih edilmelidir. Cepli pantolonlardan uzak durulması gerekir. Omuzu geniş gösteren halter yaka kıyafetler giyilebilir.

Armut Vücut Şekline Örnek Ünlü

Jennifer Lopez

Elma Vücut Şekli

Geniş omuzları, dar kalçaları ve geniş karın bölgesi vardır.

Elma Vücut Şekline Göre Giysi Önerileri

Elma vücut şekline sahip kişi giysilerinde göğüs ve bacak detaylarına dikkat etmelidir. Bel bölümünü kamufle edecek kıyafetler seçilmelidir. Mini ve kalem etek modelleri giymeleri önerilir.

Elma Vücut Şekline Örnek Ünlü

Catherine Zeta Jones

Maskülen Tarz Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu