Kişisel BakımOrdan Burdan

Ciltte Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

Dönem dönem herkesin başına gelebilecek cilt sorunlarından kaşıntı ve kızarıklık cildin kuruluğa karşı verdiği alarmlardan biridir.

Ciltte Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

Genellikle cilt kuruluğu ile ortaya çıkan kaşıntı ve kızarıklık, beraberinde gelen pullanma ve çatlama görüntüsü, cildin nemsiz kaldığının habercisidir. Ciltte kaşıntı ve kızarıklık oluşması sebepleri ise aşırı sıcak suyla yıkanmak, güneşte çok kalmak, yetersiz sıvı tüketimi, kullanılan ilaçlar ve çevre şartlarındandır.

Bazen de yaşlanmayla birlikte ciltte kaşıntı ve kızarıklık problemi görülebilir. Aynı zamanda ciltte kaşıntı ve kızarıklık egzama, uyuz, alerji veya mantar hastalıklarından dolayı da olabilir. Eğer ciltte kızarıklık ve kabarma, kilo kaybı, halsizlik, kırmızı lekeler ile birlikte geliyorsa mutlaka cildiye doktoruna görünmelisin.

Ciltte Kaşıntı ve Kızarıklık Nasıl Geçer?

Ciltte kaşıntı ve kızarıklığı tedavisinde öncelikle cildinin nem oranını dengelemelisin ve buna da ilk olarak su içmekle işe başlamalısınız. Bol sıvı tüketmenin yanında, gün içinde en az bir kere tüm vücudunu yoğun nemlendirici vücut kremi ile nemlendirmelisin. Daha sonra özellikle kış aylarında meydana gelen elde, kolda kızarıklık ve kuruluk gibi problemlerine nemlendirici ile çözmelisin.

Cildimiz Neden Kırışır?

Sivilce Maskesi Tarifleri

Cildi Temizleyen Detox Suyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu