Kişisel Bakım

Bırakın Cildinize Kore Baksın!

Kore cilt bakımı son yıllarda dünya kadınları arasında yaygınlaşmaya başladı.

Kore cilt bakımı sırları son yıllarda tüm dünya da merak uyandıramaya başladı. Temiz ve cam gibi görünen ciltlerinin sırlarını özgün cilt bakımlarına borçlular. Gelin şimdi hep birlikte Güney Koreli Cilt Bakımını inceleyelim.

Bırakın Cildinize Kore Baksın!

10 Adımlı Kore Cilt Bakım Rutinini Öğrenmeye Hazır mısınız?

1. Yağ Bazlı Temizleyici

Her cilt bakımı rutininde olduğu gibi cildin temizlenmesiyle başlar ve  derinlemesine temizlik sağlar. Cilt bakım rutininize ilk olarak yağ bazlı bir temizleyiciyle cilt yüzeyindeki makyajı ve birikmiş kiri temizleyin. Bu aşamayı cildiniz kuruyken masaj yaparak uygulayın ve daha sonra ılık su ile durulayın.

2. Su Bazlı Temizleyici

Yağ bazlı temizleyicinin ardından cilt yüzeyinde kalabilecek kirleri temizlemek için su bazlı temizleyici kullanılır. Yüz ve boyun bölgenize köpürterek uygulayacağınız temizleyiciyi de yine ılık su ile durulayın.

3. Peeling / Eksfoliasyon

Cilt temizliği ile ilgili son olarak eksfoliasyon işlemi ile ölü derileri cildinizden uzaklaştırmak için yüzünüze peeling uygulamalısınız. Böylece Kore cilt bakımının cilt temizliği kısmını tamamlamış oluyorsunuz.

Artık cildi bakıma hazırlama ve nemlendirme kısmına geçebilirsiniz.

4. Tonik

Cilt bakımının en önemli aşaması olan nemlendirme aşamasıdır. İlk olarak cildinizi bakıma hazırlamalısınız. Bunun için cildinize etkili bir tonik uygulamanız gerekiyor.

5. Esans

Tonik sonrasında hücre yenilenmesine yardımcı olan bir esans kullanmalısınız. Esans dendiğinde akla ilk olarak hoş kokular gelse de cilt esansı, tamamen farklı olarak konsantre nemlendirici görevi görüyor.

6. Serum / Ampul

Kore cilt bakım rutini onarma özelliğine sahip olan bir serum veya ampul ile devam ediyor. Böylece setum/ampul cildinizdeki yıpranma ve yaşlılık etkilerinin silinmesine katkıda bulunmaktadır.

7. Maske

Bakım rutini serum ya da ampul sonrasında sürülebilir veya kağıt bir maskeyle cildi nemlendirme işlemiyle devam etmektedir.

8. Göz Kremi

Cilt bakımı göz çevrenize uygulayacağınız krem ile devam etmektedir. Bu aşamayı her zaman kullandığınız bir göz çevresi kremi ile yapabilirsiniz.

9. Nemlendirici Krem

Nemlendirici olarak Güney Koreli kozmetik markalarından tercih edebilir ya da kendi sevdiğiniz ve sürekli kullandığınız nemlendiricileri de kullanabilirsiniz. Göz çevrenizi ve yüzünüzü nemlendirdikten sonra son adım olan cildinizi koruma kısmına geçebilirsiniz.

10. Güneş Kremi

Kore cilt bakım rutinin son adımı ise cildi zararlı güneş ışınları gibi olumsuz dış etkenlere karşı koruma. Bunun için yaşlanmaya ve cilt hastalıklarına karşı en etkili silahlardan biri olan güneş koruyucu özelliğine sahip kremleri ve losyonları tercih edebilirsiniz.

Cilt Kırışıklıklarına Son Verecek “Korugi Masajı” Nedir?

Cilt Kırışıklıklarına Son Verecek “Korugi Masajı” Nedir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu