Yaşam

İnsanı İstemsizce Çekici Kılan 5 Davranış

Çekici insanların özellikleri nelerdir? İnsanları çekici gösterebilecek davranışlar.

Çekiciliğin sadece güzel, yakışıklı veya fit görünmekle alakalı olduğuna dair inanış aslına bakılırsa tam olarak doğru sayılmaz. Tabi ki, bunlar kabul görmüş etkenlerdir ancak dış görünüş olarak toplumun güzellik algıları dışında olmasına rağmen yine de beğenilen ve çekim hissedilen insanlar da vardır. İşte bu insanların sırrı davranış şekilleri ve karakterdir. Peki bu insanların ortak noktaları neler?

1 .Yeterlilik

Bu özelliğe kimse pek dikkat ettiğini söylemez. Çünkü aslında “kendi kendine yetebilme” bizim pek gözümüze batmaz. Ancak bilinçaltımız bu detaya hep dikkat eder. Örneğin, kendi kendine dışarı çıkan ya da bir işini birilerini de yanına çekmeden halleden kişiler güçlü bir imaj çizerler ve aklımıza kazınırlar. İnsanlar doğası gereği güçlü kişilerin etrafında toplanmak ister. Doğal olarak bu kişilerin etrafında bir çekim alanı oluşur.

2 .Soğukkanlılık

Soğukkanlılık hem erkeğe hem de kadına oldukça farklı bir hava katar. Ancak soğukkanlılık, mesafeli olmak ile karıştırılmamalıdır. Gündelik hayattan basit bir örnek vermek gerekirse, kafede otururken garsonun çayı dökmesi karşısında, sinirlenmeden sakince olayı kontrol altına alan ve panik yapmayan kişi soğukkanlıdır. Bu tarz kişiler karşısındaki insana dolaylı olarak, zorlu anları kontrol ederek problemleri çözebildiği mesajını iletir. Bu da hem kadında hem de erkekte güvene bağlı çekiciliği tetikleyen bir unsurdur.

3 .Tarz Sahibi Olmak

Tarz konusu çoğu zaman yanlış anlaşılmış mevzuların başında gelir. Tarz olmak o dönemde ne popülerse ona uygun şekilde hareket etmek değildir. Tarz insan, kendine özgü olan insandır. Çok basit bir örnekle açıklamak gerekirse, özel bir günde tanıdığınız biri size hediye almak istiyor ve bir mağazaya giriyor. Bu mağazada gördüğü bazı giysiler, aksesuarlar için “bunu hayatta sevmez” ya da “işte bu çok beğenir.” diyebiliyorsa sizin kendinize özgü bir tarzınız var demektir. Tarzı belirgin ve kendine özgü kişiler her zaman çekicidir.

İlgili resim

4 .Adap Bilmek

İster erkek olsun, ister kadın bir kişinin usül adap bilmesi her zaman etkileyici bir durumdur. Saygılı konuşması, gündelik durumlarda nerede nasıl hareket edeceğini bilmesi kişiyi kültürlü gösterir. Daha çok erkekler bu durumlara dikkat ediyor gibi gözükse de, kadınlarda kendini yetiştirmiş ve usül bilen erkekleri her zaman etkileyici bulurlar.

5 .Kendine Özgü Dünyası Olması

Gizli kalmış ve öğrenildiğinde şaşırtan bir gizeminin olması kişileri oldukça çekici kılan bir detaydır. Ancak buradaki önemli nokta, kişinin bu gizli özelliğini göze sokmak için çaba sarfetmemesi ve sizin bir şekilde bunu keşfetmenizdedir. Örneğin, bir yardım derneğinde gönüllü çalışan bir kişinin bu yönünü tesadüfen öğrendiğinizi hayal edin. Ona olan saygı ve hayranlığınızın nasıl da artardı öyle değil mi? Bu eylemi yapması başlı başına örnek bir davranıştır ancak bununla alakalı gizli davranması o kişiyi çekici kılar.

Dünyanın En Güzel Seven Adamı! Sefirin Kızı 1. Bölüm Fragman

Mehmet Bozdağ’dan Özbekistan İçin “Celaleddin Harezmşah” Dizisi!

Tavuklu Revan Pilavı Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu