ModaOrdan BurdanYaşam

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon biri olmanın belli avantajları vardır. Mesela yaşınız kaç olursa olsun; mutlaka daha genç görünürsünüz. Ancak ne yazık ki, kısa boylu kadınlar için, bu durumun bazı dezavantajları da vardır...

Başarısız bir kombin, sizi kolaylıkla daha kısa gösterebilir ve zariflikten mahrum edebilir. Bu yüzden özellikle minyon biriyseniz; giysilerinizi ve aksesuarlarınızı daha dikkatli seçmeniz gerekiyor. Bizde siler için bu sorunun cevabını araştırdık ve sizleri daha uzun ve ince gösterecek bazı ipuçları…

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Üst Ve Etek

Üstünüze giyeceğiniz bol ve uzun bir parça, bacak boyunuzu daha kısa gösterirken; gövdenizi de daha hantal ve uzun gösterebilir. Bunun yerine; aynı tişörtü, eteğinizin içine sıkıştırırsanız; bu, belinizi vurgular ve bacaklarınızı daha uzun gösterir. Bir diğer seçenek ise, eteğinizin üstüne kısa bir üst giymektir.

Ayakkabı Ve Kemer

Bilekten bağlı ya da tokalı sandaletler giymeyi seviyorsanız, ayakkabınızın kayışının cildinizin rengine yakın olduğundan emin olun. Çünkü ayakkabı konusunda, zıt renkler, bacaklarınızın daha kısa gözükmesine neden olabilir. Geniş bantlı ya da kayışlı ayakkabılardan da kaçınmalısınız. Ayrıca soldaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, gövdeyi yatay bir şekilde ikiye ayıran kemer, gövdenin bariz bir şekilde daha geniş gözükmesine neden olur. Oysa kemersiz bir elbise ve daha açık renkteki bir ayakkabı, sizi fark edilir ölçüde daha uzun ve ince gösterir.

Ceket Ve Blazer

Minyon tipli kadınlar, uzun ceket, takım elbise veya blazer giymemelidir. Çünkü tüm bunlar, bacakları görsel olarak daha kısa gösterir. Bunun yerine, daha az hacimli, kısa, bel hizasında ya da biraz altında biten ceket ve blazer’lar giymeniz önerilir.

Ayrıca çanta seçimi konusunda da dikkatli olmalısınız. Minyon tipli kadınlar için en iyi seçenek, genişliği 10-11 inç’i aşmayan küçük çantalar olacaktır. Çünkü uzun yıllardır moda olan büyük alışveriş çantaları, hantal bir görüntüye neden olabilir. Eğer sırt çantası kullanacaksanız; mutlaka bunu da küçük ve düzgün geometrik şekillere sahip olanlar arasından seçmelisiniz.

Hırka

Uzun hırkalar, yüksek topuklu ayakkabılara gerek kalmadan, boyunuza birkaç santim “eklemek” için harika bir seçenektir. Böyle bir giyim tarzı, boyunuzu gözle görülür derecede uzun gösterir. Ancak elbette hırkanız çok büyük olmamalı ya da büyük cepler gibi iri detaylara sahip olmamalıdır.

Elbise

Volumlu elbiseler, en güzel, uzun boylu kadınlarda görünür. Minyon tipli kadınlar tarafından giyildiğinde ise, bu tür öğeler kişinin olduğu gibi görünmesinden ziyade; “pres”lenmiş gibi görünmesine, silüeti ve özellikle bacaklarının daha kısa görünmesine neden olur. Oysa, sağdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, vücuda oturan elbiseler, minyon tipli kadınların vücudunu daha orantılı ve daha uzun gösterir.

Renk Kombinler

Renkli bir üst ve koyu renkli bir alt; vücudunuzu yarıya bölerek boyunuzun kısalığını vurgular. Buna kıyasla, siyah beyaz ve boyuna çizgili giysiler, silüetinizi belirgin bir şekilde uzatır. Ayrıca alt ve üst giysinizin renklerinin birbirine yakın olması, sağdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi, boyunuzun daha uzun gözükmesini sağlar. Dikkat ederseniz; soldaki fotoğrafta yer alan üst, diğerine göre daha bol ve büyük görünüyor.

Kot Pantolon Ve Üst

Kısa üstler, minyon tipli kadınlar için mükemmeldir. Böyle üstleri, yüksek bel bir kot ile kombinlemek de, bacakları önemli ölçüde uzun göstermeye yardımcı olur. Bir diğer seçenek, kısa bir üst ve yüksel bel bir etek giymektir. İnanmazsanız deneyin; sonuçlar sizi hem memnun edecek hem de gerçekten şaşırtacak!

Aşk Kapıyı Çalıyor! Afili Aşk 19.Bölüm Fragmanı

Kendi Çantanı Kendin Yap!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu