Dizi / FilmOrdan Burdan

Sefirin Kızı Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Star TV ekranlarında yeni başlayacak olanNeslihan Atagül Doğulu'nun ve Engin Akyürek'in başrollerini paylaştığı Sefirin Kızı dizisinin konusu nedir? Oyuncu kadrosunda kimler var?

Güçlü oyuncu kadrosu ve duygu yüklü hikayesiyle Star TV‘nin iddialı yeni dizisi Sefirin Kızı‘nın başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu paylaşıyor.  Çekimlerine 25 Ekim Cuma günü Muğla’da başlanan dizinin yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak oturuyor. Projenin senaristliğini son olarak Sen Anlat Karadeniz‘i yazan Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem yapıyor.

Yapımına O3 Medya ve NGM’’nin birlikte imza attığı Star Tv’nin yeni sezondaki iddialı projelerindendir. Henüz dizi hakkında çok fazla bir açıklama yapılmamış olsa da izleyiciler tarafından büyük bir ilgi görmeyi başarmıştır. Sefirin Kızı Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Sefirin Kızı Konusu

Yörenin sözü geçen varlıklı adamı Sancar Efeoğlu (Engin Akyürek) ve Sefirin Kızı Nare’nin (Neslihan Atagül Doğulu) geçmişte yaşadığı büyük aşkın anlatıldığı Sefirin Kızı dizisi bir diplomatın kızı Nare ile bir Sancar arasında imkansıza yakın bir aşk öyküsünü konu edinecek.

‘Ölürsen destan olur, yaşarsan yalan.’
Gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar, daha çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır. Bu iki zıt çocuk, birbirlerini çok severler, sevdaları için yıllarca mücadele ederler. Sonunda kız oğlana kaçar ama tam kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur. Bir daha onu gören olmaz.

Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir aşık da onlara türkü yakar, der ki sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür. Bir düğün gecesinde ortadan kaybolan sefirin kızı, tam dokuz yıl sonra, başka bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Üstelik bu düğün, Sancar’ın düğünüdür ve ona kızını getirmiştir.

Sefirin Kızı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Star TV’de yayınlanacak olan Sefirin kızı dizisi ülkemizin tatil cennetlerinden biri olan Muğla‘da çekilecek. Muğla ilimiz son yıllarda dizilerin en önemli çekim mekanlarından birisi olmaya başladı. Özellikle Ortaca, Köyceğiz ve Marmaris gibi önemli turizm mekanları diziler için sık sık kullanılan çekim setleri haline dönüştü. Sefirin kızı dizisi de Muğla ilimizin çeşitli ilçelerinde çok güzel manzaralı yerlerde çekimlerine devam edecek ve ülkemizin tanıtımını dizinin yayınlanacağı birçok ülkede de ücretsiz olarak yapmış olacak.

“Sefirin Kızı” İlk Tanıtım Fragmanı Yayında!

Sefirin Kızı Dizisi Oyuncuları

Neslihan Atagül Doğulu (Nare)

Karakteri: Bir büyükelçinin kızı. İzlanda’da doğmuş; Norveç’te, Japonya’da, Hindistan’da büyümüş, sekiz dil bilen bir dünya vatandaşı. Hep Sancar’a sevdalı, hep onun tarafından kovuluşunun acısını taşıdı, kalbinde hep sevdiği adamın sahip çıkmadığı narin peri kızını sakladı.

Sancar’dan sonra evladına tutundu, onun için yaşadı. Acılarını yüreğine gömüp o narin peri kızından bir amazon yarattı. Nare bir savaşçı; çok kararlı, çok akıllı, aklına koyduğunu yapan, dik bir kadın.

Neslihan Atagül Doğulu Kimdir?

Engin Akyürek (Sancar)

Karakteri: Belediye Başkanı’nın zeytinliklerinde çalışan fakir bir yarıcının oğlu; Muğla’dan başka bir yer görmemiş bir köylü çocuğu. Hep Nare’ye sevdalı, hep Nare’nin ihanetinin acısını taşıdı, kalbinde hep o sırtından bıçaklanmış köylü çocuğunu sakladı.

Nare’den sonra hırs yaptı, zengin oldu. Babasının yarıcılık yaptığı o zeytinlikleri satın aldı, şimdi bir konakta oturuyor ailesiyle. Hatta evlendi. Sancar bir Efe. Gazabı yakan şefkati saran, öfkesi de sevdası da büyük, neşesi de acısı da yüksek, halkın bağrından kopmuş bir adam.

Engin Akyürek Kimdir?

Uraz Kaygılaroğlu (Gediz)

Karakteri: Muğla’nın en köklü ailelerinden birinin oğlu. Babası Muğla’nın çok sevilen Belediye Başkanı idi, Gediz de cok sevilen bir iş adamı ve Sancar’ın ortağı.

Nare çocuğuyla birlikte Muğla’ya dönünce ona aşık oldu ama Sancar da en yakın arkadaşı! Gediz bir Joker. Çok eğlenceli bir adam ama kızınca dünyayı yakıp seyrine bakabilir.

Beren Gençalp (Melek)

Karakteri: Nare ile Sancar’ın sekiz yaşındaki kızları. Annesinin yaşadığı acıları gördü; erkenden büyüdü. Nare tarafından çok olgun, çok güçlü yetiştirildi ama annesini bu dünyada tek başına bırakan babasını hep merak etti. Melek annesi gibi bir savaşçı, babası gibi bir Efe olma yolunda ilerliyor.

Doğukan Polat (Yahya)

Karakteri: Sancar’ın erkek kardeşi, Elvan’ın kocası, Halisefe’nin ortanca çocuğu. Sancar’ın Yahya yahut Elvan’ın Yahya diyorlar. Birilerinin bir şeyi olmaktan başka bir özelliği yok, abisinin gölgesinde olmaktan dolayı sıkıntısı da yok, arabalara ve futbola sevdalı, hayatından memnun bir adam.  Yahya şimdilik hem kör hem sağır. Gözü açılınca biriktirdiği tüm kompleksler ortaya çıkacak.

Hivda Zizan Alp (Elvan)

Karakteri: Halisefe’nin ilk gelini, Sancar’ın kardeşi Yahya’nın karısı. Onu da köyden aldılar, feci halde sonradan görme bir kadın ama çok neşeli; çok dandun, patavatsız bir kadın.

Kaynanası Gökgörmedik Elvan diyor ona ama Elvan kaynanasını çok seviyor. Kocasından önce kaynanasına sevdalanmış zaten, Yahya’nın karısı değil Halise Efe’nin gelini olmak istemiş.

Tülin Yazkan (Menekşe)

Karakteri: Sancar’ın yeni evlendiği karısı. Zaten savaşmak zorunda olduğu bir destan vardı; şimdi destanın kahramanı Nare geri döndü. Üstelik evlendiği gece bir üvey kızı oldu! Menekşe bir şeytan. Ama sana bir melek gibi görünür, gemisini yürütür.

Erhan Alpay (Akın Vardalı)

Karakteri: Nare’nin aynı evde birlikte büyüdüğü, abi bildiği adam. Çok zengin ailesi bir kazada ölünce babasının yakın arkadaşı olan Sefir Bey’in vesayeti altına girmiş. Sefir Bey’in mirasına göz diktiğini farkedince, o da Nare’ye göz koymuş. Akın tam bir narsist sosyopat. Yaptığı hiçbir şeyden sorumluluk hissetmez ve pişmanlık nedir bilmez.

Edip Tepeli (Kavruk Ömer)

Karakteri: Sancar’ın çocukluk arkadaşı ve köyün ozanı. Mani okumadığı, türkü söylemediği vakitlerde Efeoğlu Konağı’nın işlerine bakar. Meczup diyorlar ama herkesten akıllı. Deli mi veli mi bilinmez bir keloğlan, bir gün suyun üzerinden yürüyüp giderse şaşırmayacaksın. Kavruk bir köy dervişi. Halkın içinde hakkın peşinde.

Erdal Küçükkömürcü (Güven)

Karakteri: Nare’nin büyükelçi babası; Sefir Bey. Şimdilerde Montenegro büyükelçisi. Çok asil bir aileden gelmesine rağmen, hem soyunun hem mesleğinin şerefine leke sürecek gizli bir zaafı var; kumar. Sefir Bey bir kibir yumağı. Köylülerden ve halktan nefret eder, kendisini bir şey zanneder. Ama karakter olarak çok zayıftır, zaaflarıyla kibri arasında boğulur durur.

Gonca Cilasun (Halise)

Karakteri: Sancar’ın annesi. Bir zamanlar Belediye Başkanı’nın evinde beslemeydi, şimdi Efeoğlu Konağı’nda Hanım. Kendisi gibi aşağıdan gelme Menekşe’ye büyük sempatisi var, Sefir Kızı Nare’den nefret ediyor. Halisefe sonradan görme bir “bulla”, yani Muğla ağzıyla hanım ağa. Çocukları için canını verir lakin onun doğrusundan başka her şey yanlış; onun soyundan gayri herkes düşman.

Cemre Öktem (Zehra)

Karakteri: Sancar’ın en küçük kız kardeşi, Halisefe’nin tek kızı. Aynı zamanda köyün meczubu Kavruk Ömer’in gizli sevdası. Zehra bir sevgi böceği. Yüzünü modern dünyaya dönmüş, kafası çalışan, neşeli, bir ayağı sakat bir kız. Sakatlığına rağmen, Efeoğlu Konağı’nın dünyaya ve aydınlığa açılan yüzü o.

Esra Kızıldoğan (Müge)

Karakteri: Gediz’in ablası. Psikolog. Hiç evlenmemiş çünkü daha yirmili yaşlardayken aşık olduğu adamı hiç unutamamış. Müge tam bir domestik. Psikoloji kariyerine rağmen hala tek hayali o adama baklavalar börekler açmak.

Özlem Çakar Yalçınkaya (Refika)

Karakteri: Gediz’in annesi, Halisefe’nin ahretliği. Refika Hanım tam bir yanar döner. Pek tatlı görünür ama rüzgar nerden eserse oraya döner.

Sami Aksu

 

Sefir Nedir? Sefir Kelimesi Ne Anlama Gelmektedir?

Nare Ve Sancar Melek’i Koruyabilecek mi? Sefirin Kızı 2. Bölüm Fragman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu