Ordan Burdan

Tek Yürek’in “Yusuf’u” Anıl Tetik Kimdir ?

İlk olarak Survivordan tanıdığımız Anıl tetik kimdir ?

Trt1’in sevilen dizisinde Tek Yürek‘te Tayanç Ayaydın ve Hilmicem İntepe ile oynamaktadır. Tek Yürek‘te Yusuf Karakterine hayat verir.

Anıl Tetik Hayatı

Anıl Tetik , 1 Temmuz 1991 tarihinde İstanbul Küçükçekmece’de doğdu. Aslen Kırklareli’lidir. Anıl, Kadir Has Üniversitesi’nde Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünde okudu. Aynı zaman bir motor sporcusu olan  Anıl Tetik, tehlikeli bir spor olduğundan ailesinin karşı çıkmasına rağmen bu spora devam etmektedir. Bu alanda şampiyonluk sahibi de olan Anıl, 19 yaşındayken motor sporları için yoğun bir diyet yaptı ve tam 100 kilodan 75 kiloya 4 ayda düştü. Ailesinin itirazlarına rağmen kilo vererek çocukluk hayalini gerçekleştirmek için motor sporları dersleri almaya başladı. Anıl Tetik, motor sporlarında birçok derece ve başarı elde etti. İki kez Türkiye şampiyonluğu ve son olarak Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda da birinci olarak üçte üç yaptı.Geçmişte uçak pilotu olmayı isteyen Anıl Tetik, bu yüzden ingilizcesinin çok iyi olması gerektiğini biliyordu. Üniversite eğitimimi de bu yönde almak için Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi. Fakat daha sonra bu isteği değişti. 2012 yılında Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına katılan Anıl, kariyerine oyunculuk yaparak devam etmek istedi.

Tetik, 2016 yılında Mekke’ye giderek umre yaptı. Umre haberini sosyal medyada “Allah’ım! Davetine uydum. Emrine boyun eğdim. Senin hiçbir ortağın yoktur. Davetine icabet ederek huzuruna geldim. Hamd sana mahsustur. Nimet ve mülk senindir. Senin hiçbir ortağın yoktur” sözleriyle paylaştı

Yer Aldığı Bazı Projeler :

  • Tek Yürek
  • Survivor ( Ünlüler-Gönüllüler )
  • Alemin Kralı
  • Hayat Bazen Tatlıdır

 

Tek Yüreğin “Gerçek Hikayesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu