Tek Yürek Dizisinin Halit Hocası Tayanç Ayaydın Kimdir?

Bir çok dizide oynamış olan Tayanç Ayaydın asıl çıkışını Sakarya Fırat Adlı dizide Osman Karakteri ile yapmıştır.

TRT 1’in yeni dizisi “Tek Yürek”te Halit Hoca karakterine hayat veren Tayanç Ayaydın dizide buz hokeyi hocası olarak yer alacaktır. Bir çok dizide oynamış olan Tayanç Ayaydın asıl çıkışını “Sakarya Fırat” Adlı dizide Osman Karakteri ile yapmıştır. Şimdi ise “Tek Yürek” dizisinde başrol olan Tayanç Ayaydın’ı daha yakından tanıyalım.

Tayanç Ayaydın Kimdir?

7 Ağustos 1979 İstanbul’da doğdu. Ailenin tek çocuğu olarak bu şehirde doğdu. Annesi Nesibe Ayaydın, 2012’de vefat etmiştir. Özel Dost Koleji‘yle başlayan ilkokul hayatı, Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesi ile devam etti. Ardından Mimar Sinan Tiyatro Bölümü‘nü kazandı. 2001’de buradan mezun oldu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu‘nda oynamış. Alchera’da barmenlik de yaptı. “Aliye” dizisindeki Doktor Kahraman rolü ile şöhret kazandı. 2011 senesinde evlendiği Bulut Köpük ile kısa süre evli kalmıştır.

Tayanç Ayaydın 2006 yılında Atv’de  “Sıla”  dizisinde Abay karakterini canlandırmıştır. TRT 1 ekranlarında 2009 yılında “Sakarya Fırat” dizisinde baş rol oynayarak Osman Kanat karakterini canlandırmıştır. 2013 senesinde Nurgül Yeşilçay ve Ezgi Asaroğlu ile “Aşk Kırmızı” adlı sinema filminde baş rol oynamıştır. 2014 senesinde ise “Zeytin Tepesi” adlı dizide Aslıhan Gürbüz ile baş rol oynamıştır. Dizi reytingler yüzünden kısa kürede final yapmıştır. Şuan ise TRT 1 ekranlarında yeni başlayan “Tek Yürek” dizisinde Halit Hoca karakterini canlandırmaktadır.

Tek Yüreğin “Gerçek Hikayesi”