Ordan Burdan

Hercai’nin Yaren’i İlay Erkök Kimdir?

Atv'nin yeni başlayan dizisi Hercai dizisinde Yaren Şadoğlu karakterine hayat veren İlay Erkök kimdir?

Atv‘nin yeni başlayan ve daha ilk bölümünden ilgi çeken Hercai dizisinde baş rolleri Akın Akınözü (Miran), Ebru Şahin (Reyyan) ve Oya Unustası’nın  (Gönül Aslanbey) paylaştığı dizide Yaren Şadoğlu karakterine hayat verecek olan İlay Erkök  Kimdir?

İlay Erkök’ün Hayatı

1993 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen İlay Erkök, aslen Manisalı’dır ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Ekranların genç simalarından İlay Ergök’ün televizyon dünyasına adım atışı 2013 yılında Güneşi Beklerken adlı dizisiyle olmuştur. Dizide Kerem Bürsin, Hande Doğandemir ve Emre Kınay gibi başarılı isimlerle beraber rol almıştır. Bu tarihten sonra İngiltere’ye giden Erkök, burada Royal Conservatoire of Scotland’ da oyunculuk eğitimi almıştır.

İngiltere dönüşünden sonra Tolga Çevik’in asistanı olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra başrollerinde Can Yaman, Açelya Topaloğlu gibi isimlerin paylaştığı İnadına Aşk dizisinin kadrosunda yer aldı. 2016 yılında Hayatımın Aşkı dizisiyle ekranların karşısına çıkmıştır.

İlay Erkök son olarak ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde Yaren karakterini canlandırmaktadır.

İlay Erkök’ün Yer Aldığı Dizi Ve Filmler

  • Hayatımın Aşkı
  • Güneşi Beklerken
  • Arkadaşım Hoşgeldin
  • İnadına Aşk
  • Darısı Başımıza

Hercai’nin “Gönül Aslanbey’i” Oya Unustası Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu