Ordan BurdanSağlık

Canan Karatay’dan 3 Önemli Uyarı!

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay söylediği sözler ve ilginç tepkileriyle gündeme geliyor. İşte Canan Karatay'dan 3 önemli uyarı.

Prof. Dr. Canan Karatay sağlık hakkında söylediği sözlerle bazen eleştiriliyor bazen haklı bulunuyor. Her katıldığı programda birbirinden ilginç açıklamalar yapan Karatay bu sefer Fatih Altaylı’nın hastalığıyla ilgili gündeme geldi. Altaylı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış ve anjiyo olmuştu. Gazeteci yaptığı açıklamada Karatay diyetine dikkat çekerek herkesi uyardı. Peki, Canan Karatay başka hangi ilginç açıklamalarla gündeme geldi?

Canan Karatay’dan 3 Önemli Uyarı

“Kolestrol Diye Bir Hastalık Yok”

Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir programda ilginç açıklamalar yapmıştı. Hastalıklara değinen Canan Karatay, ”Kolesterol diye bir hastalık yok. Kolesterolü çıkaran hekimler değil ilaç firmalarıdır. İyi kolesterol, kötü kolesterol diye bir şey yok. Kolesterolden korkmayın. Kolesterolü olan hanımlar ve beyler daha uzun yaşıyorlar” diyerek ilginç bir açıklamaya imza atmış ve herkes tarafından tepki çekmişti.

“Ekmek Unlarına Potasyum Bromür Katılıyor”

Canan Karatay ekmek unlarına potasyum bromür katıldığını söylemesinden dolayı İstanbul Tabip Odası Başkanlığı tarafından para cezası kesildi. Ekmek Sanayi İşverenler Sendikası, İstanbul Tabip Odası Başkanlığı‘na başvuruda bulunarak, ekmeklerdeki unlara potasyum bromür katıldığını iddia eden Karatay hakkında şikayette bulunmuştu.

“Vegan Demek Tahıl Beyinli Demek”

Canan Karatay, katıldığı bir televizyonda programında veganlığı hastalık olarak nitelendirdi. Canan KaratayTahıl tüketirsek tahıl beyinli oluruz. Tahıl yersek koyun gibi oluruz. Tahıl hayvan yemidir. Vegan demek tahıl beyinli demek. Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlığın hastalık olduğunu düşünüyorum’ ifadelerini kullanmış ve yine çok fazla tepki çeken bir açıklamaya imza atmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu