Ordan BurdanYaşam

“Hiç Fotojenik Değilim” Diyorsan Fotoğraflarda Güzel Çıkman İçin 7 Püf Nokta

Fotoğraf çekilmeyi kim sevmez ki? Ama bir de çekildikten sonra fotoğrafa baktığımız da kendimizi beğene bilsek. Tam da bu sorun için 7 püf nokta.

Fotoğraf çekilmeyi kim sevmez ki? Ama bir de çekildikten sonra fotoğrafa baktığımız da kendimizi beğene bilsek. Tam da bu sorun için 7 püf nokta.

Ah şu fotoğraflar… Şu yalan söylemeyen fotoğraflarımızı da bizzat adam etmenin ne zararı olabilir ki? Fotoğraflarda güzel çıkmak için hepimizin kendine göre sırları vardır şüphesiz. Yine de aşağıda listeleyeceğim 7 püf noktaya göz atmakta fayda var. Temelde en hoş gülümsemenizi ve bakışınızı bulmakla başlıyoruz. Fotoğraflardaki ışığın sizi bambaşka hallere sokacağı bir gerçek. Dua edelim de fotoğrafı çeken buna biraz dikkat etsin. Ayrıca kıyafetlerimiz bizi tamamen rezil de edebilir, vezir de! Çok önemli birkaç tüyoyu lütfen gözden kaçırmayın. Vücut duruşumuz da yine aynı şekilde önemli. Dünyayı sırtınızda taşıyormuşçasına kendinden bezmiş bir beden dili, mutlaka fotoğrafta da belli olacaktır. İşte sonuçların daha güzel olması adına, fotoğraf çektirirken bize yardımcı olacak 7 püf nokta.

boydan selfie gif ile ilgili görsel sonucu

1- Güzel Anları Düşünün

Tuhaf gelebilir ama bazen yüzde hoş bir ifade edinebilmenin en iyi yolu bize mutluluk veren bir anı veya kişiyi düşünmektir. Çok özel bir anıyı hatırlamak, en sevdiğimiz kişiyi düşünmek, eşimizin veya çocuğumuzun bizim için hazırladığı hoş bir sürprizi aklımızdan geçirmek gibi ufak dokunuşlar… Poz verirken gerçek mutlu anlarımızı düşünmek, samimi bir gülüşün ortaya çıkmasına yardımcı olur ve böylece yüzümüz, güleceğiz diye kaskatı çıkmaz.

Ä°lgili resim

2- Yüzünüzün Karakteristik Özelliklerine Dikkat Edin ve Pozunuza Önceden Çalışın

Örneğin eğer dudaklarınız inceyse, onları ip gibi kapatarak gülümsemek yerine hafif aralayabilir ve üfler gibi yapabilirsiniz. Özellikle yuvarlak yüzü olanlar objektife doğrudan bakmak yerine, başı hafifçe bir tarafa doğru eğebilir. Eğer çenemize oranla nispeten belirgin bir burnumuz varsa, alt çenemizi hafif öne doğru çıkartarak, yandan bir poz vermek, bu orantısızlığı bertaraf edecektir.

selfie gif ile ilgili görsel sonucu

3- En Güzel Gülümsemenizi Bulun

Farkındasınız değil mi; tüm ünlü ve mankenler sürekli aynı, birkaç gülümsemeyle dakikalarca poz verebilir. Çünkü onlar en güzel gülümsemelerini belirlemiştir. Siz de cep telefonunuzu elinize alın ve kendinizi en güzel gösterecek olan o gülüşünüzü bulana kadar fotoğrafınızı çekin. Biraz çalışmayla eminim bu konuda çok daha usta hale gelebilirsiniz.

selfie gif ile ilgili görsel sonucu

4- Zorlama Poz Vermeyin

Fotoğraf çekilirken mümkün olduğunca doğal bir poz vermelisiniz. Sabit ve kurulu duruşlarla, kurban öncesi koyun bakışları kaçınılmaz olacaktır. Abartıya kaçmadan, basit, içten bir gülümseme… İşte bu kadar!

selfie gif ile ilgili görsel sonucu

5- Oturuşa Dikkat

Masa başında bir gurup fotoğrafı çekiliyor diyelim. Otururken ki duruşunuza dikkat etmelisiniz. Lütfen hafifçe sandalyenizin ucuna doğru ve mutlaka dik oturalım. Bu duruş bedenimizi daha uzun gösterecektir.

Ä°lgili resim

6-  Kıyafetler… Kıyafetler… Kıyafetler…

Doğru renkte bir kıyafet son derece önemlidir. Özellikle düğün vb. özel günlerde giyilen abiye kıyafetlerimiz de kumaş seçimi hayati önem taşıyor. Mesela ten rengi, vücuda yapışan parlak saten cinsi bir uzun elbise giymekle, tüm hatlarınızın ortaya çıkacağını ve fotoğrafta en az iki, üç kilo fazla görüneceğiniz, eğer koyu renk tercih ederseniz, karın bölgenizin, baldırlarınızın ve kollarınızın daha ince  görüneceğini bilmelisiniz. Pofuduk kol kesimleri aynı şekilde kollarınızı olduğundan daha kalın gösterir. Ayrıca hepimizin bilmesi gereken en önemli nokta, enine çizgili bir kıyafet, enimizi olduğundan daha da genişletecektir.

Ä°lgili resim

7- Eller Kalçada

Ayakta poz verdiğinizde ellerinizi nereye koyacağınızı şaşırmanıza artık gerek yok. Eller kalçada! Her zaman işe yarar. Hem daha rahat bir duruş sergilersiniz, hem de daha doğal…

selfie gif ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu