Ordan Burdan

Saliha Erdim Kimdir?

Saliha Erdim, sosyal medya üzerinden geniş kitlelerce tanınan bir yazardır. Genellikle evlilik ve aile konularıyla alakalı çeşitli seminer ve konferanslar vermektedir. Uzman aile danışmanı ve yazar olan Saliha Erdim’in hayatını gelin daha yakından inceleyelim.

Saliha Erdim Kimdir?

1956 yılında Samsun’un Havza ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. İlkokulu Samsun’da Vezirköprüde okudu. Ortaokula ise Çorum Sağlık Okulunda devam etti. Liseyi İstanbul Üsküdar’da bulunan Zeynep Kâmil Sağlık Meslek Lisesi’nde okudu. Ankara’da Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulu’nu okuduğu sırada olan bazı terör olaylarından sonra okulu yarıda bıraktı. Daha sonra ise Uluslararası Newport Üniversitesi’nin Davranış Bilimleri Bölümü’nde okudu ve yüksek lisans yaptı. Saliha Erdim 2012 yılında Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (KDTD)’nin süre ve içerik olarak Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’den aldığı eğitimi başarıyla tamamlayarak ‘Kognitif ve Davranış Terapisti’ unvanını aldı.

Saliha Erdim, kurucu ortağı olduğu Yeryüzü Eğitim Danışmanlık firmasında profesyonel eğitimci ve danışman olarak hizmet vermektedir. Çeşitli radyo ve tv programları düzenledi ve sundu. Evlilik, aile, çocuk üzerine yurt içi ve yurt dışında çeşitli konferans ve seminerler düzenledi. Evlilik ve aileyle alakalı bir çok başarılı kitaba imza attı. Ailemde Huzur İstiyorum, Eşimi Anlamak İstiyorum ve Kardeş Kıskançlığı gibi bir çok kitabı vardır.

Saliha Erdim evli ve 6 çocuk annesidir.

Saliha Erdim Kitapları

  • Ailemde Huzur İstiyorum
  • Eşimi Anlamak İstiyorum
  • Kendime Yardım Etmek İstiyorum
  • Mutlu Olmak İstiyorum
  • Kardeş Kıskançlığı
  • Hayat Filminden Kurtarıcı Kareler 1-2
  • Sorusu Olmayanın Cevabı Yoktur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu