Ordan Burdan

Ana De Armas Kimdir?

Sade güzelliği, narin duruşu ve etkileyici gülüşüyle izleyenleri kendine hayran bıraktı. Hollywood’un göz kamaştıran yeni yıldızı oldu. Adını yakın zamanda sıkça duyacağımız güzel ve başarılı oyuncu Ana De Armas’tan bahsediyoruz.

Ana De Armas Kimdir?

30 Nisan 1988 yılında Küba’nın başkenti Havana da doğdu. İspanyol kökenlidir. Tam adı Ana Celia De Armas Caso’dur.

Henüz genç yaşta oyunculuk macerası başladı. Küba yapımı yerli filmlerde oynadı. Romantik drama ” Una rosa de Francia ” ve ” El edén perdido ” filmlerinde roller aldı. Oynadığı ilk dizi bir İspanyol gençlik drama ve gerilim yapımı olan ” El İnternado ” oldu. Dizi, 2007 – 2010 yılları arasında İspanya’da ve 2015 yılında Netflix’te yayınlandı.

2011 yılında İspanyol aktör Marc Clotet ile evlendi. Birliktelikleri 2013 yılına dek sürdü.

Hollywood’da ki ilk filmi ” Knock Knock”da Keanu Reeves ile başrolde oynadı. İlk büyük çıkışını ise 2017 yılında Ryan Gosling ve Harrison Ford gibi usta oyuncularla ” Blade Runner 2049 ” filminde yaptı.

2019 yılında ” Knives Out ” filminde, 2022 yılında ise Ben Affleck ile baş rolünde olduğu ” Deep Water ” filminde adından söz ettirdi. 2022 yılında Marilyn Monroe’nun hayatından uyarlanan ” Blonde ” filminde Monroe’yu canlandırdı. Son olarak 2023 yılında ise baş rolü Chris Evans ile paylaştığı ” Ghosted ” adlı aksiyon filminde yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu