Ordan Burdan

Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu Cevaplıyor

İlk bölümüyle reytinglerde en üst sıraya yerleşen Yalı Çapkını dizisi seyirciden büyük ilgi gördü. Gerçek bir hikayede uyarlanan dizinin hangi kitaptan alındığı ise merak konusu.

Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan? Cuma akşamlarının yeni yıldızı olan ve ilk bölümüyle Star TV’nin en sevilen dizisi haline gelen Yalı Çapkını büyük ilgi gördü. Son dönemlerde kitaplardan uyarlanan diziler oldukça çoğalmış ve seyircilerden büyük ilgi görmüştür. Bu sebeple Yalı Çapkını dizisinin de gerçek bir hikayeden uyarlanmış olması büyük ilgi çekti.

Genel olarak Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanan dizileri televizyonlarda görmekteyiz. Yalı Çapkını dizisinin de başlamasıyla birlikte seyircinin de aklında hemen hangi kitaptan sorusu geldi. Tüm sorulara yanıt verecek cevap ise Gülseren Budayıcıoğlu’ndan geldi. Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu Cevaplıyor…

Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan?

Mesleki tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı kitaplarla, en çok takip edilen yazarlar arasında yer alan başarılı Psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu; ilginç kurguları ve akıcı üslubuyla okuyucusunun büyük ilgisini görmektedir. Yazdığı birçok başarılı eser televizyon dizilerine uyarlanan Budayıcıoğlu okuyucularına birbirinden farklı hikayeler sunmaktadır.

Kitaplarında genel olarak karşılaştığı vakaları anlatan Budayıcıoğlu, okuyucusuna terapi niteliğinde hikayeler anlatmaktadır. Büyük ilgi gören bu kitaplar son dönemlerde dizi sektörünün de ilgisini çekmiştir. Kırmızı Oda (Madalyonun İçi), Camdaki Kız, Yargı, Masumlar Apartmanı (Madalyonun İçi – Çöp Ev), Doğduğun Ev Kaderindir gibi birçok dizi Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayelerindendir. Son olarak seyircisiyle yeni buluşan Yalı Çapkını dizisi de gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır. Ve tabii ki böylesine dikkat çeken bir hikayenin arkasında yine Budayıcıoğlu yer almaktadır. Peki Yalı Çapkını dizisi Budayıcıoğlu’nun hangi kitabında yer almaktadır. İşte çok merak edilen o sorunun cevabı..

Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu Cevaplıyor
Yalı Çapkını Dizisi Hangi Kitaptan?
Gülseren Budayıcıoğlu Cevaplıyor…

Gülseren Budayıcıoğlu dizi hakkında; Birçok kişi Yalı Çapkını dizisini Kral Kaybederse kitabında yer alan hikayeye benzetse de bu o hikaye değil. Yalı Çapkını herhangi bir kitaptan değildir. Gerçek hikayelerin bazıları kara kaplı defterimde sırayla duruyorlar. Bu çok tatlı bir hikaye ve diğer yanıyla da biraz hüzünlü. İki tane gencecik insan, ailelerinin aldıkları kararla bir anda ne oluyor, ne hale geliyor ve nasıl bir hayata giriveriyorlar. İşte böyle böyle giden çok hoş bir hikaye.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun açıklaması üzerine Yalı Çapkını dizisi, yayınlanan kitaplarında yer almayan ancak yine ona ait bir hikaye olmaktadır. Bu sebeple seyirci yine yazara ait çok tatlı bir hikaye izleyecek. Ancak Gülseren Budayıcıoğlunun kaleme aldığı ve sonrasında dizisi çekilen birçok eseri bulunmaktadır. Bu diziler hangi kitaplardan uyarlanmıştır merak ediyorsanız sizleri; Hangi Dizi Hangi Kitaptan? Gülseren Budayıcıoğlu’nun Tüm Kitapları içeriğini okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu