Ordan Burdan

Huggy Wuggy Nedir?

Momo ve Mavi Balina gibi türevlerinden sonra Huggy Wuggy oyunu da ailelerin korkulu rüyası haline geldi. 2022 yılına adeta damga vuran ve çocukların psikolojisini olumsuz yönde etkileyen Huggy Wuggy nedir? Tehlikeli midir?

Huggy Wuggy Nedir?

Huggy adında bir karakterin bulunduğu dijital bir korku oyunudur. 2021 yılında Amerikalı Mobes Games tarafından geliştirilmiştir. Oyuncu oyuna başlarken terkedilmiş bir fabrikaya gider ve orada ki çalışan personelin  hepsinin 10 yıl önce birden ortadan kaybolduğunu fark eder. Fabrikanın içini araştırırken bir çok delil bulur. Ardından Huggy adında ki mavi renkli karakterin orda çalışan bir işçi olduğunu ve onun da düşman tarafında olduğunu tespit eder. Bu Huggy karakteri ilerleyen seviyelerde büyüyerek canavar halini alır ve oyuncuyu öldürmeye çalışır. Oyuncu ise hayatta kalmaya çalışarak ve önüne çıkan bulmacaları çözerek oyunu devam ettirir.

Huggy Wuggy Tehlikeli Midir?

2022 yılında çıkan bu oyuna bir çok ülke tarafından yasak getirildi. Çünkü oyun 12 yaş üstü çocuklara göre yapılmış bir oyundu. Fakat daha küçük yaştaki çocuklar bu oyunu oynamaya başlayınca psikolojik olarak zarar gördüler.

12 yaş çocuklarının bile bu oyunun içeriğine bakıldığında küçük oldukları anlaşılabiliyor. Daha küçük yaşta ki çocukların bu oyunu oynadıktan sonra anneleri tarafından değişik tavırlar sergiledikleri açıklanmıştır. Okul öncesi ve ilk okul çocuklarının peluş oyuncağıyla da oynadığı bu Huggy Wuggy oyunu küçük çocukların ulaşabildiği bazı platformlardaki fenomenler tarafından da ilgi görünce tehlikesi daha da artmış oldu. Bundan etkilenen çocukların okullarda bile arkadaşlarına karşı gösterdiği tavırlarda değişiklik olduğu gözlemleniyor. Bu oyunu oynayan çocuklarda ise bazı psikolojik sorunların yanında alt ıslatma, gece uyuyamama ve yalnız kalamama gibi sorunlarda baş gösteriyor.

Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu