Yaşam

Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

Son dönemlerin en ilgi çekici konularından olan dişil enerjiyi sizler için araştırdık. Dişil Enerji Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Cinsiyetimiz ne olursa olsun her birimizin içerisinde dişil ve eril enerji aynı anda bulunur. Bu iki enerjiyi bilmek ve yükseltmek, daha mutlu bir hayat yaşamanızı sağlar. Peki dişil enerji nedir ve dişil enerji nasıl yükseltilir?

Dişil Enerji

Her birimizin içerisinde bulunan dişil ve eril enerji nasıl hissettiğimizi belirleyen ve ruh halimizi büyük oranda etkileyen enerji türüdür. Genel olarak beynin sağ tarafında hakimiyete sahip olan bu enerjinin hemen karşısında ise eril enerji yer almaktadır. Aynı zamanda dişil enerji insanların yaratıcı yönünün ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sezgilerin ve duyguların yansıması olan dişil enerjide; affedici ve hoşgörülü olma duygusu daha hakimdir. Dişil enerji, eril enerjiye göre daha edilgen yapıdadır ve bütünsel bir kavrayışı vardır.

Estetiğin ve tutkuların kaynağı olan dişil enerjisi yüksek insanlar daha bilge ve sağduyulu yapılara sahiptir. Bu sayede insanın en bilge ve derin tarafıyla izler ve gözlem yapar. İnsanlarda dişil enerji açığa çıktığında beraberinde sevgi duygusu da açığa çıkmaktadır. Ancak dişil enerji baskılandığında benliğinizde büyük bir karmaşa ortaya çıkabilir.

"<yoastmark

Dişil Enerji Özellikleri Nelerdir?

 • Gözlemi ve izlemeyi sever
 • Kutlama, coşku, sevinçle besler ve beslemektedir
 • Sevgi odaklıdır
 • Kararlarını şefkatle alır
 • İnsanın özgür yanını temsil eder
 • Sanat, estetik, tutku ve yaratıcılığın kaynağıdır
 • Affedicilik ve hoşgörü hakimdir
 • Sağ beyni temsil eder ve etkiler
 • Yaşamı olduğu gibi kabul eder
 • Üretkendir
 • Hem kadının hem de erkeğin iç dünyasında bulunur ve insanı yönlendirmektedir

Dişil Enerji Nasıl Yükseltilir?

İç dünyanıza kulak vermeye hazır mısınız? Günümüz şartlarında insanlar yaşamlarında o kadar meşguller ki, değil iç dünyalarına yönelmek kendi duygularından, isteklerinden bir haber yaşamaktadırlar. Ancak insan iç dünyasına kulak vermez ve bunu anlamak için zaman ayırmazsa; benliklerinde sorunlar çıkmaya başlar ve zamanla iç dünyaları bölünmeye başlamaktadır.

Bu sebeple sık sık iç dünyanıza yönelip ona kula vermeniz gerekmektedir. Bunun için içsel dünyanızın derinliklerini keşfe çıkarak dişil enerjiyi açığa çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda bu konuda size yardımcı olacak terapiler alabilirsiniz. Bunların dışında canlanmaya ihtiyacınız olduğunda doğa yürüyüşleri benliğinizdeki dişil enerjiyi ortaya çıkartabilmektedir. Tüm bunların yanında dişil enerjiyi en iyi şekilde ortaya çıkartacak hobilerle uğraşmalısınız. Örneğin dans, yazı, resim gibi aktivitelere yönelebilirsiniz.

Dişil ve eril enerji herkesin duygusal benliğinde saklıdır. Fakat çoğu kişi iç dünyalarını nasıl anlayacağını ve keşfedeceğini bilmediğinden iç karmaşıklıkları ortaya çıkmaktadır. Ancak bunu içsel dünyanızı dinleyerek ve duygusal zekanızı artırarak yapabilmek mümkündür. Bu sebeple dişil enerji ve eril enerji dengede olduğunda çok daha bilinçli ve mutlu bir yaşam sürmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu