Dizi / Film

Yalancı Dizisinin Orijinali “Liar“ (Kim Yalan Söylüyor?)

Show TV ekranlarında başlayan Yalancı adlı dizi ilk bölümü ile büyük ilgi gördü. Psikolojik dram türünde olan Yalancı dizisi izleyicilerde büyük merak uyandırdı. Birçok toplumsal problemlere değinilen dizide genel olarak kadın ve kadın haklarının işleneceği görülmektedir. Aslında 2017-2020 yıllarında yayınlanan bir İngiliz dizisi olan Yalancı’nın orijinali de herkes tarafından araştırılmaya başlandı.

Orijinal ismi Liar olan dizinin başrollerini ise; Joanne Froggatt (Downton Abbey) ve Loan Gruffudd (Forever, Harrow) paylaşmaktadır.

“Liar“

2017-2020 yıllarında yayınlanan İngiliz dizisi Liar, genel olarak; 21. yüzyılda yaşanan cinsiyet, kimlik siyaseti, aile hayatı ve yozlaşmış düzenbazlıkları konu almaktadır. Ülkesinde büyük ilgi gören dizi Türkiye’de de Süreç Film tarafından uyarlanmıştır. Yönetmen koltuğunda Hülya Gezer’in oturduğu dizinin başrolünde; Burçin Terzioğlu ve Salih Bademci yer almaktadır. İlk bölümü ile büyük ilgi gören dizide asıl yalancının kim olduğu ise merak konusudur.

Liar Dizisinin Konusu ise şu şekildedir;

Suç ve gizemin yüksek olduğu dizide her şey öğretmen olan Laura’nın, ünlü ve başarılı bir cerrah olan Andrew’ü tecavüz ile suçlamasıyla başlar.

Laura, kısa zaman önce sevgilisinden ayrılmış olan bir öğretmendir. Öğretmenlik yaptığı sınıfta Luke adında bir öğrencisinin babası olan Andrew’in yemek teklifini kabul eder. Oldukça güzel ve keyifli geçen yemeğin ardından her şey bir anda tersine döner. Laura ertesi sabah uyandığında Andrew’ün ona tecavüz ettiğini iddia eder. Ancak hiçbir kanıtı olmadığından bunu ispatlayamaz. Laura saldırgan ve takıntılı bir tavır ile bu olayın üzerine gitmeye başladıkça, Andrew ise onun bu tavırları karşısında kendini savunmaya başlar. Peki hangisi doğru söylemektedir? Gerçek yalancı kimdir?

Gerçek Yalancı Kim?

Yazımızın bundan sonrasını spoiler yemek istemeyenler lütfen okumasınlar. Çünkü dizi hakkında bazı detayları anlatacağız. Evet herkes hazırsa gerçek yalancının kim olduğunu anlatalım.

Tecavüze uğradığı konusunda yeterli bir delili bulamayan Laura, yaşamına devam etmeye çalışır. Ancak diğer yandan hiç pes etmeden gizlice doktorun peşine düşer. Bulduğu bir USB sonucunda bazı gerçekleri anlayan Laura, bunları ortaya çıkartır. Böylece gerçek yalancının doktor Andrew olduğu anlaşılır. Ancak olaylar karışından şok olan Andrew’in oğlu, babasının kaçma teşebbüsü sırasında intihar eder. Oğlunun intihar teşebbüsünden dolayı gidemeyen Andrew, geçmişe dair sakladığı bazı görüntüleri ortaya çıkararak kendisini bu olaydan kurtaracak kişileri tehdit etmeye başlar.

Daha sonra işin içinden çıkamayan Andrew, Laura’ya karşı iyicene hırçınlaşır ve saldırganlaşmaya başlar. Yaptığı gizli bir plan ile onu öldürmeye giden Andrew heyecanlı bir boğuşmanın sonunda Laura tarafından öldürülür. Son bölüme kadar masumluğunu ispatlamaya çalışan ve her yolu deneyen Laura, en sonun Andrew yüzünden katil olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu