Seyahat

Mersin’de Görmeniz Gereken 4 Koy

Yerli yabancı birçok turiste ev sahipliği yapan Mersin; sahilleri beldeleri ve koylarıyla dikkat çekmektedir. Sıcak yaz günlerinde Mersin’e gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken koylardan 4 tanesini sizler için derledik.  Mersinde Görmeniz Gereken 4 Koy.

Mersin’in En Güzel 4 Koyu

1. Akkum

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı olan Akkum; güzel, nezih ve ailecek, arkadaşlarınız ile huzur dolu vakit geçirebileceğiniz bir tatil beldesidir. Güzel ve temiz kumsalı, sığ denizi ile dikkatleri çeken Akkum, yerli yabancı birçok kişinin Mersin’de ki ilk uğrak noktalarındandır.

Akkum Koyu

2. Kızlar Hamamı Koyu

Narlıkuyu’nun Akyar bölgesinde bulunan Kızlar Hamamı Koyu; içme suyunun denizle buluştuğu bir noktadır. Berrak görünümü ve buz gibi soğuk suyu ile Mersin’in yakıcı sıcak yaz günlerinde en çok tercih edilen koylardandır.

Kızlar Hamamı Koyu

3. Akyar

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı, Narlıkuyu bölgesinde yer alan ve daha çok kumluk ve kayalıktan oluşan Akyar koyu; merkeze oldukça uza bir bölgededir. Daha çok kamp yapanların tercih ettiği bu koy; merkezden uzak, ağaçlık bir bölge olması ve balık tutmak için en doğru alandır.

Akyar Koyu

4. Narlıkuyu

Mersin‘in Silifke ilçesine bağlı sahil beldesi olan Narlıkuyu; Cennet Obruğu’ndan gelen soğuk tatlı yeraltı suyunun Akdeniz’e karıştığı bir konumda yer almaktadır. Sıra sıra dizili balıkçı lokantalarıyla meşhur bu koy; tatlı su ile tuzlu suyun buluştuğu ve her yerde Caretta Caretta’ları görebileceğiniz en tatlı koylardandır.

Narlıkuyu Koyu

Mersin’de Gezilecek Diğer Yerler;

Mersin’in Saklı Cenneti “Kisecik Kanyonu”

Aşağı Dünya Obruğu | Mersin

Kızkalesi Efsanesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu