Yaşam

İnsan Sağlığına En Faydalı 7 Doğal Taş

Bir veya birkaç mineralin bir araya gelmesiyle oluşan mineral toplulukları olan bu doğal taşlar; tarih boyunca insan sağlığı için birçok alanda kullanılmıştır. Fiziksel ve ruhsal olarak birçok faydası olan bu taşlardan en bilinen ve en özel olanlarından 7 tanesini sizler için araştırdık. İşte İnsan Sağlığına En Faydalı 7 Doğal Taş.

En Faydalı 7 Doğal Taş

1. Apatit

Öğrenme ve kavrama yeteneğini artıran apatit taşı; insanda özgüven duygusunu oluşturmakta faydalıdır. Aynı zamanda kasları güçlendiren bu taş, yüksek tansiyonu düzenler ve stresin giderilmesini sağlar.

Apatit Taşı

2. Akik

Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltan akik taşı stresi yok eder ve insanı sakinleştirir. Ayrıca akik taşı insanda akıl ve mantık gücünün gelişmesinde faydalıdır.

Akik Taşı

3. Hematit

Stresi azaltmaya yardımcı olan hematit taşı aynı zamanda hafızayı güçlendirmektedir. Eklem romatizmalarına karşı da etkili olan bu doğal taş aynı zamanda; kişinin kendi ile barışık olmasını da sağlamaktadır. Hematit taşı ayrıca kan dolaşımını düzenler ve kalbi sağlıklı tutar.

Hematit Taşı

4. Ametist

Uykusuzluk problemi çekenlerin en büyük yardımcısı olan ametist taşı; yatmadan önce yastık altına koyulduğu zaman dinlendirici etkisi sayesinde uyumayı ve dinç kalkmayı sağlar.

Ametist Taşı

5. Labradorite

Adeta bir antioksidan özelliği taşıyan labradorite taşı; insan bedenini toksinlerden temizler ve erken yaşlanmayı önler. Gözler içinde birçok faydası olan bu doğal taş aynı zamanda ruhsal bakımdan gelişmeye de çok faydalıdır ve sezgileri kuvvetlendirmektedir.

Labradorite Taşı

6. Jasper

Öfke ve kaygı bozukluklarının önüne geçen jasper taşı; çok daha mutlu ve dingin hissedilmesini sağlamaktadır. Yaydığı enerji sayesinde kişilerde ki depresyon belirtilerini azaltmaktadır.

Jasper Taşı

7. Yeşim

İnsanları sihir ve büyüden koruyan yeşim taşı; mutluluk verici özelliğe sahiptir. Eklem ve kas ağrılarında oldukça etkili olan bu doğal taş aynı zamanda; diş problemlerine ve ağrılarına da iyi gelmektedir.

Yeşim Taşı

Bonus Olarak; Mucizevi Kyanit Taşı

Huzur ve sakinlik taşı olarak bilinen kyanit taşı; doğada bulunan en değerli taşlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda insan sağlığına biyolojik ve ruhsal bir çok faydası bulunan bu taşı stres ve gerginlikten arınılmasına yardımcı olmaktadır. Kyanit taşı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Mucizevi Kyanit Taşı Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu