Yaşam

Çin Hapşırığı – Erhan Arda

2021’in en dikkat çekici ve en çok satan kitabı olmaya aday Çin Hapşırığı kitabı; corona virüsü ejderhası ve Etkileme Modası hakkındadır. Erhan Arda kaleme aldığı kitap, Sayda Yayıncılık tarafından ilk olarak 2021 yılında yayımlanmıştır.

Çin Hapşırığı – Erhan Arda

Corona Virüsü Ejderhası ve Etkileme Modası

“2021’in en dikkat çekici kitabı” olmaya aday. Okuduğunuza değecek, okuduklarınıza dokunacak niteliğe sahip.
“Zihnimizde ve dünyanın her yerinde, bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi “VİZYON”a oturuyor.” Sloganıyla içini anlatıyor.

Modanın hayatımızın her yerini işgal ettiğini, sağlık bilimlerinden, psikolojiden, fizik bilimine, iktisada, siyasete, uluslararası ticarete, sosyolojiye kadar tüm bilimlerin ve alanların moda ile ilgili olduğunu hatta tam merkezlerine oturduğunu, söylemlerin, çalışmaların ve davranışların modaya göre şekillendiğini ya da moda haline getiril­meye çalışıldığım açıklıyor.

Corona virüsü sebebiyle dünyada yaşam şeklinde değişiklikler meydana geldi. Büyük ölçekte ekonomik ve yönetimsel değişimler söz konusu. Bu durum tüm dünyada zorunlu, yeni bir dönemin adımım oluşturacaktır.
İtalyanların savunduğu “Slow Food” hareketiyle yavaş ye, yaşamın tadını çıkar, her şeyi yavaş ve hazzına vararak tüket politikası karşısında; dünyanın çoğunluğunun kabul ettiği ve “Fast Food” hızlı ye, hızlı yaşa, hızlı tüket politikası çarpışıyor. Taşlar yerinden oynadı mı? Yoksa bir sistem kendini mi güçlendirdi? Büyük bir kaos ve hengame ortadayken yeni bir sistem gelişir mi? Yoksa gelişti mi? Sorularım da bu kitap önünüze seriyor.
Fakat her şeyden önemlisi bütün işlerin şu sonuçta kilitlendiğini anlatmak istiyor: “Aslında zihnimizde ve dünyanın her yerinde bir şey, modanın en belirgin özelliği gibi, “VİZYON”a oturuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu