Dizi / Film

Komşum Totoro (Tonari no Totoro)

Ailece izleyebileceğiniz, her yaş için uygun olan bu film; eğiticiliğin yanı sıra samimi ve etkili hikayesi ile dikkat çekmektedir. Dünyanın en iyi manga ve anime sanatçısı olan Hayao Miyazaki’nin eseri olan Komşum Totoro; filmindeki yarattığı Totoro karakteri tüm dünyada en çok bilinen anime karakterlerdendir.

Hayao Miyazaki’nin en güzel eserlerinden biri olan Komşum Totoro (Tonari no Totoro); kendisinin yazıp yönettiği, yapımcılığı Studio Ghibli ait olan 1988 yılı bir Japon Animasyon filmidir.

Komşum Totoro

Annelerinin hastalığı nedeniyle, yaz tatillerini Japon kırsalında geçirmek isteyen iki küçük kız kardeş; zamanla yeni evlerinde yalnız olmadıklarını far ederler. Evdeki gizemli olayların yanı sıra çok yakınlarında olan ormana gittiklerinde orada yaşayan büyüleyici varlıklar ile arkadaş olmaya başlarlar. Böylece iki küçük kız kardeş kendilerini, büyülü bir dünyanın içerisine sürüklerler.

Hayao Miyazaki’nin kült filmlerle dolu filmografisinin en samimi ve en büyülü hikayelerinden biri olan Komşum Totoro; çocukluğun masalsı dünyası ile Japonya’nın doğası ve kırsal kesimlerine bir övgü niteliğindedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu