Urla Plajları: Nefes Kesen Koylar

İzmir’de nerede yüzülür denildiği zaman ilk akla gelen yerler Urla plajları olmuyor. Bunun sebebi genellikle insanların sadece Urla merkez yakınlarındaki denizi düşünmesi.

İzmir’de nerede yüzülür denildiği zaman ilk akla gelen yerler Urla plajları olmuyor. Bunun sebebi genellikle insanların sadece Urla merkez yakınlarındaki denizi düşünmesi. Aslında Urla’nun güneyinde çok güzel, sakin koylar var ama terste kaldığı için yereller dışında pek kimse bilmiyor. Ama Urlalılar yüzmeye buralara geliyorlar.

Arabanız varsa hiç düşünmeden Urla’nın güneyindeki plajlara gidin. Eğer yoksa, toplu taşıma ile ulaşabileceğiniz diğer plajları da bu yazımızda bulacaksınız.

Urla Plajları: Nefes Kesen Koylar

1. Melengeç Plajı

Samimi bir aile işletmesi. Basit bir menüsü ve tesisi var. Sakinlik arayanlar için güzel bir yer. Aynı zamanda gün batımı birası için gitmelik.

2. Altınkoy

Urla’nın doğa olarak en güzel plajı desek yalan olmaz. Bu bakir ve kumluk koya yazın kampçılar doluyor. Üzerinde şemsiye, şezlong kiralayabileceğiniz, ve bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir tesis de bulunuyor.

3. Demircili Plajı

Denizin içine doğru uzanan yarımada boynunun her iki tarafında 2 tane güzel koy var. Bunun en iyi yanı bir tarafı dalgalı ise diğer tarafının dalgasız olması. Yani her daim dümdüz bir deniz bulabiliyorsunuz. Belki bizim şanssızlığımızdır ama huzur kaçırıcı insanlara denk gelme ihtimaline hazır olun.

4. Denizyıldızı

Bodrum Koyu’ndaki Deniz Yıldızı samimi bir aile işletmesi. Beach Club sevemeyen ama tesis isteyenlere tavsiyemiz olur. Giriş ücretli. Ayrıca içeride giyip içtiklerinizi de üzerine ödüyorsunuz. Daha çok aileler gidiyor.

5. Bodrum Koyu

Fotoğrafta Bodrum Koyu’nun tamamını görüyorsunuz. Şemsiyelerin olduğu yer Deniz Yıldızı’na ait, yani bir özel işletme. Ama koyun diğer tarafları halkın kullanımına açık. Tuvalet, duş gibi alt yapılar yok.

6. Çeşmealtı Plajı Mavi Beach

Hem şehrin içinde hem de deniz kıyısında olmak isteyenlerin adresi. Plajın halka açık kısmı da var özel işletmenin olduğu kısım da. Özellikle de Mavi Plaj, ulaşımı kolay olduğu için oldukça kalabalık oluyor. O yüzden hafta sonu tercih etmenizi önermeyiz. Sahili taşlık. Bir de zaman zaman denizanası da oluyormuş bilginize.

Kaynak: bizevdeyokuz.com

Gizemli Tarih : Göbeklitepe Belgeseli

Zamanının En İhtişamlı Kentlerinden “Ani Harabeleri” (Kars)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir