Rüyada Düştüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada düşmek ne anlama gelir? Rüyada yere ve ya yeşillik bir yere düştüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye işarettir.

Rüyada yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye; düşmek, zengin için onun cimriliğine, dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmek, bir yeri incinir yahut kırılırsa kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Rüyada bir yere düştüğünü görmek birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz. Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur.

Rüyada birisinin kendi üstüne düştüğünü görmek, düşmanının kendisine üstün geleceğine; dağ ve duvar gibi yüksek bir yerden düştüğünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düştüğünü görmek bir bela ve musibete uğramasına; ayağı kayıp düştüğünü görmek, felakete uğrayacağını delalet eder.

Kirmanî’ye göre: Rüyada yüzükoyun düştüğünü görmek, eğer secdeye niyet etmemiş ise, hayır değildir. Rüya sahibi davada, savaşta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, ağaçtan, dağdan ve benzeri yüksek bir yerden düştüğünü gören, muradına ermez. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düşmesi; günaha, fitneye, ve kötü işlere meyline işarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düştüğünü ve bunun da hayır işlemek maksadı ile hareketinden ve acelesinden ileri geldiğini görmek, günah işlemesini terke ve iyiliğe döneceğine delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada düşmek iyi değildir.

Bazılarına göre; rüyada düştüğünü görmek, aksiyle yorumlanır. Rüyanızda yolda yürürken birdenbire düştüğünüzü görmeniz, hiç beklemediğiniz bir şekilde kalkınacağınıza ve çok zengin olacağınıza yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü gören, hayırdan şerre düşer. Rüyayı görenin düştüğü yer çimenlik ve yeşillik veya salih kimselerin toplandığı bir yer ise akıbetinin hayır olmasına, düştüğü yer harabe ve yırtıcı hayvanların içerisi ise akıbetinin kötü olacağına işarettir.

Rüyada bir yerden düştüğünü görmek bazen de bu rüya mal sahipleri için cimriliğe işarettir. Damdan düşüp elinin veya ayağının kırıldığını gören kimsenin nefsine, malına ve dostuna bir bela isabet eder.

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Sakura Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir