Ordan Burdan

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağaç görmek ne anlama gelir? Rüyada ağaç görmek neye işaret eder? İşte rüyada ağaç görmenin anlamları ve yorumları;

İmam Cafer Sadık (a.s)’a göre Rüyada ağaç görmek onbir farklı anlamı vardır. Bunlar hakim, altın, tacir, savaşçı, bilge, mümin, kafir, unvan, husumet, savaş ve münafık. Hz. Danyal (a.s) ise kişinin rüyada ağaç görmesini büyük bir şahsiyeti görmeye işaret etmiştir. Ağaç, insanlara tabir edilir.

Rüyada Ağaç Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada ağaç görmek: bu rüyanın tabiri, ağacın cinsine, mahiyetine, faydalı ya da faydasız olma gibi özelliklerine göre yapılmalıdır. Mesela rüyada her mevsim yeşil kalan, yaprakları dökülmeyen ağaçları görmek zenginlik demektir.

Kişinin rüyada ağaç görmesi dinde sebat etmeye, zenginliğe, uzun ömre ve rızkın devamını şeklinde tanımlanabilir. Rüyada yaprağını döken büyük ağaç görmek ağacın cinsine göre sevinç ya da üzüntüye; fakirlik ya da zenginliğe, meyveli ağaç zengin birine, meyvesiz ağaç yoksul birine delalet eder.

Çok yapraklı ağaç görmek; sizin yumuşak huylu biri olduğunuza,

Az yapraklı ağaç görmek; sert biri olduğunuza

Bir ağacın sizinle konuştuğunu görmek; insanları şaşırtacak bir iş yapacağınıza…

Herkesçe bilinen bir ağacı görmek; dine, gövdesi imana, suyu namaza, kabuğu rızka, yaprağı ise iyilik ve güzelliğe işarettir. Ağaç ne kadar güzel olursa, dinî inancınız da bir o kadar güzel olur. Yine, ağaç ne kadar kuruysa ve dal, yaprak vs. şeylerden yoksunsa, malınız da aynı oranda eksilecektir.

Rüyada Meyve Ağacı Görmek

Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Meyveli ağaç Müslüman için Salih amele, kâfir için hidayet bulmaya yorulur. Bir ağaçtan, o ağacın meyvesi olmayan meyveleri toplamak haram mala tabir olunur. Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin olacağına ve maddi kazanca işarettir. Rüyada meyve ağacı görmek arzu ettiği isteklerinin olacağına ve maddi kazanca işarettir.

Turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen hem de kokusu olan ağaçları görmek dış ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasına delalet eder.

Rüyada Ağaca Çıkmak

Ağaç üzerinde yatmak çok çocuğa, kendini ağaç üzerinde görmek çekindiği şeyden korunmaya işarettir. Rüyada ağaca çıkmak, bir kimseyi bir şeyden men etmek anlamına gelir.

Yüksek bir ağaca çıktığınızı görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine, Ağaçların üzerine çıktığınızı görmek; büyük bir şahsiyetle arkadaş olacağınıza ve onun desteğiyle korktuğunuz bir şeyden güvende olacağınıza delalet eder.

Rüyada Ağaç Kesmek

Ağaç kesmek iyi değildir. Rüyada ağaç kesmek yanlış yola sapmak olarak yorumlanır. Rüyasında bir ağacı kestiğini gören kimse sıkıntılı bir duruma düşeceği anlamına gelir..

Rüyada ağaç kestiğini görmek; bir kimse rüyasında bir ağacı kestiğini görür ise evinde huzursuzluk olur. Ya da sıkıntıya düşeceğine yorulur.

Bir ağacı kökünden söküp çıkardığınızı görmek; bir kimseyi makamından edeceğinize veya mal varlığına el koyacağınıza işarettir.

Ağaç kesmek, kökünden çıkarmak veya kırmak; bir musibetle karşılaşacağınıza ve üzüleceğinize yorumlanır.

Ağaç kestiğinizi veya ağacı bir yere attığınızı görmek; durumunuzun kötüye gideceğine veya öleceğinize işarettir.

Rüyada Nar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu