Ordan BurdanSağlıkYaşam

Spora “Devam Etmek” İçin Yapmanız Gereken 7 Şey!

Egzersiz, fitness, koşu, yüzme, bisiklet sürme, ağırlık kaldırma, pilates ve benzeri her türlü spor bizi daha sağlıklı yapar. Fakat özellikle kış aylarında hareket etme isteğimiz azalabilir. Bu yüzden Spora “Devam Etmek” İçin Yapmanız Gereken 7 Şey!

Soğuk günlerde yataktan kalkmak, uyanmak ve güzel bir sabah sporu yapmak zor gelebilir. Üşeniriz. İşte bu zamanlarda yani egzersize ve her türlü harekete karşı isteksiz olduğumuz anlarda motivasyona ihtiyaç duyarız. Yaz sezonu kapıda. Şimdi bu motivasyonu nasıl sağlayabileceğin konusunda size yardımcı olacak bazı yöntemlerden söz edeceğiz.

Spora “Devam Etmek” İçin Yapmanız Gereken 7 Şey!

Şimdiye kadar hiç spora başlayıp da sonra bıraktınız mı? Eğer cevabınız evetse, yalnız değilsiniz! Çoğu insan spora başlar fakat sıkıldıkları zaman veya sonuçlar çok yavaş etki göstermeye başladığında spor yapmaktan vazgeçer. Buradan hareketle spora devam etmek için yapabileceklerinizi sizler için derledik.

1. Basit amaçlar için başlayın ve ardından daha kapsamlı amaçlara doğru gidin. Koyduğunuz hedeflerin gerçeğe uygun ve ulaşılabilir olmasına özen gösterin.

2. Zevk alabileceğiniz sporları ve aktiviteleri bulun, rutin aktiviteler yerine dönem dönem farklı spor aktiviteleri yapın.

3. Egzersiz için zaman bulmakta zorlanıyorsanız, bahanelerinizin ardına gizlenmeyin. Spor aktivitelerinizi, diğer yaşam aktivitelerinizde olduğu gibi planlayın.

4. Kilo vermek mi, enerjinizi arttırmak mı, daha iyi uyumak mı istiyorsunuz? Yazın! Kâğıt üzerinde düzenli egzersizlerin yararlarını görmek, motivasyonunuzu sürdürmekte yardımcı olur.

5. Arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı size katılmaları için davet edin. Sevdikleriniz veya eşiniz ile birlikte çalışın. Çocuklarınızla futbol oynayın. Unutmayın: Spor da paylaşınca güzel!

6. Her egzersiz döneminden sonra, egzersizin size vermiş olduğu olumlu duyguları birkaç dakika düşünün. Böylesi içsel ödüllendirmeler spora devam etmeniz için motivasyon kaynağınız olur.

7. Spor yapmak için çok yoğunsanız veya spor yapmak için kendinizi iyi hissetmiyorsanız, birkaç gün ara verin. Bir araya ihtiyacınız varsa kendinize biraz zaman tanımanız sorun yaratmayacaktır.

Kaynak: formdakal.com

30 Dakika Yürü 2 Katı Kalori Yak! Leslie İle Yürü Ve Zayıfla

Alt Karın Kası İçin En Etkili Egzersizler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu