Yaşam

Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Aileyle birlikte oynanabilen oyunlar içerisinde en neşeli ve en sessiz olanı modası hiç geçmeyen Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Tam anlamıyla bir grup oyunu olan sessiz sinema herkesin hayatında en az bir kere oynamış olduğu en neşeli oyunlardandır. Evde kaldığımız bugünlerde de ailemizle daha eğlenceli vakitler geçirmek ve çocuklarımıza sanal alem dışında da eğlenebileceğini öğretebilmek adına böyle oyunlar oynamak en doğru seçimlerdendir. Peki artık mazide kalmaya başlamış olan sessiz sinema oyunu nasıl oynanır?

Sessiz Sinema Nasıl Oynanır?

Sessiz sinema tam bir grup oyunu olduğu için iki veya daha fazla oyuncu gerekmektedir. İki grup olarak oynanan sessiz sinema ne kadar kalabalık olunursa o kadar eğlenceli olacak oyunlardandır. Sessiz sinema oyununun temel kuralı hiç konuşmadan beden dilini kullanarak anlatmaya çalışmaktır. Bu oyunda takımlar rakip takıma anlatması için film belirler. Ve seçilen oyuncu karşı takımın söylediği filmi kendi takımına beden dili ile belli bir süre içinde anlatmaya çalışır. Takımlı oyunlarda genelde 30 saniye veya 1 dakika arasında bir süre limiti belirlenir.

Oyuncu eğer bu süre içerisinde filmi anlatmayı başarır ve takım arkadaşı bunu bilebilirse bir puan kazanırlar. Oyunda söz kullanmak ve bir nesneyi işaret etmek kesinlikle yasaktır. Oyun bu kurallar çerçevesinde devam eder. Sonrasında aynı durum diğer takım için geçerli olur.

Hadi şimdi  hiç zaman kaybetmeden ailenizi toplayın ve eğlencenin doruklarına bu harika geleneksel oyun ile ulaşın…

İsim Şehir Nasıl Oynanır?

TÜBİTAK’ın Bilim Teknik Ve Bilim Çocuk Dergisini Dijital Okuyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu