Kişisel BakımOrdan Burdan

Rihanna’dan Doğal ve Pratik Yaz Makyajı için 5 İpucu

Ekin Kurbetçi, Rihanna'nın paylaştığı doğal ve pratik yaz makyajı için 5 ipucunu bizlere anlatıyor.

Güneşten bir öpücük almış, pratik, doğal bitişli ve ferah yaz makyajı ilhamınız Rihanna’dan geliyor. Fenty Beauty’nin patroniçesi paylaştığı son tutorial’ı ile sıcak iklime göz kırpan optimist bir güzelliğin ipuçlarını veriyor. Birkaç dakika içinde uygulayabileceğiniz yaz görünümünüz için Riri’nin paylaştığı püf noktalarını keşfedin.

Rihanna’dan Doğal ve Pratik Yaz Makyajı için 5 İpucu

1. Krem Ürünler Kullanın

Ferah, doğal bitişli ve ışıltılı bir cilt görünümü için Riri’nin olmazsa olmazı krem ürünler. Ciltle bütünleşmek ve cilt dokusunu taklit etmek konusunda usta olan bu formüller hafif bir makyajın demirbaşlarından. Rihanna’nın yaz makyajında pudra formüllere yer yok.

2. İkili Uygulama

Başarılı yıldızın krem formülleri uygulamak için iki yöntemi var. Renkli ürünlerde izsiz bir geçiş ve başarılı bir harmanlama olmazsa olmazlardan. Parmaklarıyla bronzer ve allığı ısıtıp cildine yediren Rihanna fırçayla da son dokunuşları yapıyor.

3. Bronzer ve Allıktan Korkmayın

Rihanna, yaz makyajında allık ve bronzer’dan korkmamayı öğütlüyor. Güneşten bir dokunuşu bronzer ile sağlayan Riri, daha gölge tonlu bir ürünle de kontür yapıyor. Yanaklarını renklendirme konusunda ise Rihanna çıtayı üst seviyeye taşımış. Birkaç ton krem allığı birden kullanan popüler yıldız genç ve ferah görünümü yüksek doz allıkla sağlıyor.

4. Kaşlar Önemli

Yaz makyajında bakışlar çerçeveli ancak geri planda. İnce uçlu bir kaş kalemi Riri’nin pratik ritüelinin vazgeçilmezlerden. Yıldız, kaşlarını belirginleştirdikten sonra hacim verici maskarayla göz makyajını tamamlıyor.

5. Işıltılı Dudaklar

Dudaklarda yüksek doz ışıltı, iştah açıcı bir yaz makyajının pik noktası. Bu görünüm için şeffaf bir parlatıcı da yeterli. Rihanna elmacık kemiklerinde kullandığı allıkla dudaklarını da renklendiriyor ve ultra parlak bir gloss ile makyajına son dokunuşu yapıyor.

kaynak: vogue.com

Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir?

20 Maddede “Neden Kilo Veremiyorum?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu