Sağlık

Cep Telefonunuzu Dezenfekte Edin!

Yanımızdan ayırmadığımız cep telefonları virüs açısından tehlike saçan bir alet haline geldi. Peki cep telefonu hijyeni nasıl olmalı.

Bilindiği üzere virüsler cep telefonlarımızın üzerinde yaşayabiliyor. El hijyenine büyük oranda dikkat ettiğimiz bu günlerde cep telefonlarını görmezden gelmek olmaz. İşte cep telefonlarınızı temizlerken dikkat etmeniz gerekenler…

Önemli bir uyarı: Cep telefonunuzu dezenfekte ederken prizde, şarj ediliyor olmamasına dikkat ediniz.

Telefonunuzu kapatın ve kılıfını çıkarın. Temizleme işlemi sırasında kimyasal sıvı, jel ve ıslak bez kullanılmaması gerekiyor. Bu ürünler, ekranın koruyucu alanına zarar verebilir.

Telefonunuzu temizlerken bizim size önereceğimiz yöntem gözlük temizleme bezlerini kullanmanız. Bu bezi su ve el sabunu ile nemlendirin. Ardından telefonunuzun ön yüzünü, arka yüzünü, ahize kısmını, kulaklık ve şarj giriş alanını, kenarlarını dikkatli bir şekilde silin. Bu silme işleminin ardından yumuşak bir bez ile telefonunuzu kurulayın.

Gözlük temizleme beziniz yoksa eğer makyaj temizleme pamuğu ile de aynı işlemleri yapabilirsiniz ancak hangi ürünü kullanırsanız kullanın temizleme işleminin ardından telefonunuzu asla nemli bırakmayın.

Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Genel Cerrahi Nedir? Hangi Hastalıklara Bakar?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu