Ordan BurdanYaşam

Keyifli Ve Ferah Dokunuşlar: Dekorasyon önerileri

Mevsimler değiştikçe, ev dekorasyonunuzda da yapacağınız küçük değişiklikler, mevsimin ruhuna ayak uydurmanızı sağlarken, evinize yepyeni bir hava katabilir.

Her mevsimin kendine özgü bir güzelliği var; ancak kış, pek çoğumuz için karanlık, soğuk ve gri… Kış mevsiminde, bahar ve yaz aylarında içimizi ısıtıp enerjimizi yükselten güneş yüzünü daha az gösteriyor olsa da, yaşam tarzınızda yapacağınız küçük değişikliklerle kışın ağırlığını üzerinizden atmanız mümkün.

İşte kış mevsiminde evinize ferah ve canlandırıcı dokunuşlar yapmanız için dekorasyon önerileri…

Keyifli Ve Ferah Dokunuşlar: Dekorasyon önerileri

 

Bir tutam renk;

Yazın açık, kışın ise daha koyu renklere yönelme eğilimindeyiz; dekorasyonda bile. Eğer mümkünse, evinizde bir duvarı daha koyu bir renge boyayarak sıcak bir alan yaratabilir; renk değiştirmeyi düşünmüyorsanız, koltuk örtüleri, nevresimler, dekoratif objeler gibi parçalarda renk değişikliğine gidebilirsiniz.

“Kat kat”ın gücü; 

Kıyafetleriniz, minderler, örtüler… Kışın en güçlü dekorasyon ve giyim formüllerinden biri de kat kat kullanımlar. Farklı renkler, desenler ve dokulardaki dekoratif eşyaları bir arada kullanmaktan çekinmeyin.

Sıcak dokular;

Oturma odası dekorasyonunuzdaki minder ve kırlentleri daha sıcak renkli, kadife, yün gibi daha kalın kumaşlı kılıflarla değiştirin. En çok kullandığınız oturma alanlarını hem üşüdüğünüzde sizi sıcak tutacak, hem de dekorasyonunuza renk katacak örtü ve battaniyelerle süsleyebilirsiniz. Yere atacağınız tüylü dostlarını da mutlu edecek.

 

Bitkilerden yardım alın;

Evinizin yanı sıra zihinsel iyiliğiniz için de yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri evinizi biraz yeşillendirmek. Zahmetsiz, bakımı kolay ev bitkileri, evinizi canlandırmak için pek çok dekorasyon önerisinden daha etkili. Bitki bakımı size göre değilse, taze çiçekler de tercih edebilirsiniz.

Kişiselleştirin;

Çocukluk fotoğrafınız, en sevdiğiniz tatilden kalma bir anı ya da bir oyuncak… Kişisel objeler evinizi mutlu anılarla doldurmanızı sağlayacak.

Ayna ayna söyle bana;

 Aynalar ya da cam dekoratif objeler ışığı yansıttıkları için alanların daha aydınlık görünmesini sağlar. Diğer yandan duvara asacağınız bir ayna alanlarınızda daha geniş bir his yaratarak ferahlık hissini de artıracaktır.

Saksı Çiçekleri İle Balkon Dekorasyonu

Cadı Fındığı Nedir? Faydaları Nelerdir?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu