Ordan BurdanYaşam

Kasım Tatilinde Anında Bir Ters U Dönüş Doğru “Hayvanat Bahçesine”

Çocuklarınızı Kasım ayında ki bir haftalık okul tatilinde götürebileceğiniz güzel bir yer Darıca Hayvanat Bahçesi.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik ParkıKocaeli ilinde yer almaktadır.Hayvanat bahçesi ile botanik park yaklaşık 80 dönümlük bir alan içerisinde yer almaktadır.Çok sayıda bitki ve hayvan türünü barındıran Darıca Hayvanat Bahçesi, İstanbul’a da oldukça yakındır ve bu sebeple İstanbul hayvanat bahçesi için gezi planlarında ilk akla gelen tesis diyebiliriz.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı  1993 yılından bu yana halka açık bir şekilde hizmet vermekte olan hayvanat bahçesi aslında hem bir botanik park, hem de bir kuş cenneti. İş adamı Faruk Yalçın’ın büyük desteği ile bugünkü halini alan park ilk etapta kuş parkı bölümü ve bir kaç hayvan getirildi.Sonrasında parkın ilgi görmesi ile geliştirilmeye başlandı.Bugünkü halini almasında Faruk Yalçın’ın hem maddi hemde bilgi, tecrübeleri ile parka büyük destek olmuştur.İş adamı 01 Aralık 2008 yılında hayatını kaybetmiştir.

Parka gelen ziyaretçiler hem botanik park sayesinde daha önce görmediği pek çok bitkiyi görme şansını elde ederken bir taraftan da eşsiz ve pek çok farklı türde olan hayvanları görebiliyorlar.Faruk Yalçın Zoo içerisinde 286 hayvan türü ve yaklaşık 3600 üzerinde hayvan bulunuyor.Botanik park kısmında ise 600 çeşit bitki türü ve 8000‘i aşkın bitki yer alıyor.Parkın İstanbul’a yakın olmasıda ziyaretçiler açısından daha çok tercih edilmesine sebep oluyor.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti

BİLET TÜRÜ Bilet Fiyatları
4-17 Yaş : 35 TL
Yetişkin : 55 TL
65 Yaş Üzeri : 20 TL
0-3 Yaş : Ücretsiz

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

AÇILIŞ KAPANIŞ
09:30 17:00

Bölgede Gezilecek Yerler

Hayvanat bahçesi dışında yakın bölgede yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı gezilebilir. Ayrıca yine yakınında yer alan ve içerisinde pek çok eğlence ünitesi bulunan ViaSea Tema Park da gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Gripte Antibiyotik Kullanılır Mı?

Güzelliğin Portresi (Türk Yapımı Gerilim Filmi) 13 Aralık’ta Sinemalarda!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu