Ordan BurdanYaşam

Uyku Pozisyonunuz Kişiliğinizi Yansıtır! Uyku Pozisyonları Ve Anlamları

Bana Nasıl Uyuduğunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim! Geceleri uykuya dalarken aldığınız pozisyon kişiliğiniz hakkında birçok mesaj vermektedir. İşte uyuma şekillerinize göre kişilik analiziniz.

Uyumadan önce aldığınız pozisyon nasıl biri olduğunuzun ipuçlarını veriyor. Kütük, cenin, mumya, asker, hasret çekme, serbest düşüş adı altında şekil aldığınız pozisyonlar karakterinizin nasıl olduğunu ortaya koyuyor. İşte uyku pozisyonları ve anlamları…

Uyku Pozisyonları Ve Anlamları

Kütük Pozisyonu

Yatakta yatış şekli, iki kolun da aşağı doğru uzatılarak yan yatma pozisyonudur. Bu şekilde uyumayı tercih edenler daha dışa dönük ve uysal kişilerdir. Bu pozisyonda yatan kişilerin en belirgin özellikleri  çevrelerindeki kişilere çok kolay güvenmeleridir.

Mumya Pozisyonu

Bu pozisyon, kollarınızı bağlayarak sırtüstü yattığınız pozisyon.Bu pozisyon ise sevgi dolu bir kalbiniz olduğunu, beslenmenize dikkat ettiğinizi, açık ve dürüst bir insan olduğunuzu gösteriyor. Bu pozisyonu tercih eden pek çok kişi yastığa sarılıp da uyuyabiliyor.

Asker Pozisyonu

Sırtüstü yatış pozisyonudur. Bu yatış şeklinde kollar iki yana konumlanır. Asker pozisyonunda uyuyan kişiler sessiz ve içine kapanıktır. Hayat standartlarının yükseltilmesi için oldukça çaba sarfeden kişilerdir. Sadece kendilerini değil çevrelerinde kişiler için de oldukça düşünceli kişilerdir. Ancak bu şekilde sırtüstü uyumak nefes problemlerine ve horlamaya neden olabilir. Bu kişilerin yüzüstü pozisyonunda yatmaları sağlıkları için daha iyi olacaktır.

Cenin Pozisyonu

Yatakta yan tarafa doğru bükülerek aldığınız uyku pozisyonudur. En sık rastlanan uyku pozisyonudur. Bu şekilde uyuyan kişiler daha dışa dönük bir yaşasalar da karakter olarak hassas ve utangaç mizaçlara sahiptir. Çevrelerindeki insanlara alıştıktan sonra sıcakkanlı hallerini göstermekten de çekinmezler.

Sola kıvrılarak uyuma durumu bazı sağlık problemlerine yol açabilir. Bu yüzden yaşamsal diye tabir ettiğimiz önemli organlar olan akciğer, mide ya da karaciğeri yatarken rahat ettirmek de önemlidir. Cenin pozisyonunda uyuyanlar için sola değil de sağa doğru bükülerek uyumaları daha yararlı olacaktır.

Hasret Çekme Pozisyonu

Bu uyku şekli de yine yana dönük bir pozisyon şeklidir ancak, kütük pozisyonundan farklı olarak iki kolun da öne doğru uzatılmış olmasıdır. Bu pozisyonda uyumayı tercih eden insanlar yenilikçidir ve yeni şeylere her zaman açıktır. Ancak bir o kadar şüpheci ve eleştirel de olabilmektedirler. Bir konu hakkında karar alma süreçleri de uzundur. Aldıkları karardan dönmeleri de biraz zordur.

Serbest Düşüş Pozisyonu

Yüzüstü yatış pozisyonu midenin üzerinde, eller başın üstünde ve yastığın etrafında ,başınız da sağ ya da sol yana dönük yatış pozisyonu olarak tanımlanır. Bu uyku pozisyonunda kişiler dışa dönük ve atılgandır. Ayrıca eleştirel bakış açılarına sahiptirler. Serbest düşüş pozisyonunda uyuyan kişilerin sindirim sistemleri daha iyi çalışır. Diğer yüzükoyun pozisyonlar da sindirim için olumlu etkiler yapar.

Deniz Yıldızı Pozisyonu

Deniz yıldızı pozisyonu daha serbest bir şekilde sırtüstü ve kollar başın üstünde oluşturulduğu uyku pozisyonudur. Bu şeklinde uyuyanlar iyi bir dinleyicidir. İyi dinleyici olmalarının yanında oldukça güvenilir arkadaşlardır. Yardımsever kişilik özellikleri vardır.

Grip Ve Nezleden Korunmanın 5 Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu