Ordan Burdan

Merve Çağıran Kimdir?

İlk kez tek Türkiye dizisiyle kamera karşısına geçen Merve Çağıran Kimdir? Oynadığı dizi ve film projeleri nelerdir?

Star Tv’de Eylül ayında yayınlanmaya başlayacak olan Çocuk adlı dizide oynayacak olan Merve Çağıran’a Nazan Kesal, Serhat Teoman, Ceyda Ateş, İsmail Hacıoğlu ve Kenan Acar eşlik edecek.

Merve Çağıran Hayatı

Merve Çağıran 10 Kasım 1992 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiştir. Küçüklüğü ailesi ile birlikte taşındığı İzmir’de geçmiş, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini yine İzmir’de tamamlamıştır. 35.5 Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Merve Çağıran ilk kez kamera karşısına Tek Türkiye dizisi ile geçmiştir. Çağıran, Şefkattepe, Elde Var Hayat, Kaçak Gelinler dizilerinde rol aldıktan sonra 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar ve 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz projeleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. 2017 yılında Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği Fi dizisinde ve Yusuf Pirhasan ile Aytaç Çiçek’in yönetmenliğini paylaştığı Kalp Atışı dizisinde yer almıştır.

2018 Pantene Altın Kelebek Yıldızı Parlayanlar ödülünü kazanan Merve Çağıran  baş rollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk ve İsmail Demirci‘yle paylaştığı Çarpışma dizisinde Meral karakterine hayat vermiştir.

 Merve Çağıran’ın Oynadığı Diziler

2018 Çarpışma
2018 Bozkır (İnternet Dizisi)
2017 Kalp Atışı
2017 Fi (İnternet Dizisi)
2016 Aşk Laftan Anlamaz
2015 Tatlı Küçük Yalancılar
2014 Kaçak Gelinler
2011 Elde Var Hayat
2010 Şefkattepe

Merve Çağıran’ın Oynadığı Filmler

2018 Kaybedenler Kulübü Yolda
2016 İkimizin Yerine

Merve Çağıran İnstagram Adresi:

Mervecagiran

Star Tv’nin Yeni Dizisi “Çocuk” Konusu Nedir? Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu