Ordan BurdanYaşam

Tahta Kaşıklar Nasıl Yıkanır? Ne Zaman Atılmalıdır?

Mutfaklarımızdan eksik olmayan tahta kaşıkların bakımı biraz zahmetli olabilir. Yeterli bakım sağlanmadığında çabucak çürüyebiliyorlar. Bu nedenle sizler için tahta kaşık bakımı ile ilgili bilinmesi gerekenleri derledik.

Mutfakta yemek anında oldukça sık kullanılan tahta kaşık, çatallar belli bir süre sonra çatlayabiliyor. Renginin solmasından da anlaşılacağı gibi tahtanın eski canlılığına ulaşması mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda yapılması gerekenler ne olmalıdır? Tahta kaşık bakımında ne gibi yöntemler kullanılmalıdır? Tahta kaşık yağlanması gibi durumlarda neler yapılmalıdır?

Tahta Kaşık Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahta kaşık/çatal kullanımı esnasında kaşık veya çatalı ılık su ile yıkamalı ve bulaşık deterjanı kullanmalısınız. Tahta kaşıkları bulaşık makinesine atabilirsiniz. Ancak bulaşık makinesinde yıkamanız tahta kaşıkların ömrünü kısaltan aşama olabilir.

Tahta Kaşık Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Düzenli olarak yağlanan tahta kaşıklar için zeytinyağı ters tepkime yapan bir etken olacaktır. Kağıt havlunun içine bir kaç damla zeytinyağı damlatıp tahta kaşığı ovalayarak temizleyiniz.

Tahta Kaşık Kokusu Nasıl Geçer?

Tahta kaşıklar kokuyu hemen hapsetme özelliğine sahiptir. Kokuyu çıkarmak için karbonatlı suyun içerisinde bekletmeniz yeterli olacaktır. Sirkenin içerisinde de bekletebilirsiniz.

Tahta Kaşıklar Ne Zaman Atılmalıdır?

Taht kaşık atılması gereken zamanı belli etmektedir. Çatlayıp kırılmaya başlaya tahta kaşıkları kullanmamaya özen gösteriniz.

Tahta Kaşıklardan Leke Nasıl Çıkar?

Tahta kaşıktan leke çıkarmak için zımpara en ideal yöntem olacaktır. Zımpara yapmadan önce sirkeli suyun içerisinde bekletmeniz daha kolay zımpara uygulamanızda yardımcı olacaktır.

Hipertansiyon Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu