Çağlar Ertuğrul Kimdir?

Rol aldığı dizi ve filmlerdeki başarılı performansla adından sıkça söz ettiren genç oyuncu Çağlar Ertuğrul kimdir?

Rol aldığı dizi ve filmlerdeki başarılı performansla adından sıkça söz ettiren genç oyuncu Çağlar Ertuğrul yaza damga vuracak bir diziyle ekranlara geri dönüyor…

Çağlar Ertuğrul Kimdir?

5 Kasım 1987 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya gelen Çağlar Ertuğrul, ilkokul ve lise eğitimini memleketi İzmir’de tamamladı. 2005 yılında Bornova Lisesi’nden mezun olan oyuncu, 2011 yılında Koç Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nü başarıyla bitirdi. Tiyatroyla ilk kez üniversite yıllarında tanışan Çağlar Ertuğrul, Koç Üniversitesi’nde “Romeolar ve Julietler” adlı bir oyunda oynayarak sahnelere adım atmış oldu.

2012 yılında yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı “Dağ” adlı askeri filmde canlandırdığı karakterle geniş kitleler tarafından tanınan Çağlar Ertuğrul, bu projenin ardından çok sayıda film ve dizi de yer almıştır. Burak Aksak’ın yazıp yönettiği, “Bana Masal Anlatma” filminde de oynayan genç oyuncu, bir yandan da tiyatro kariyerine devam etmiştir. İlk oynadığı oyun olan Romeolar ve Julietler’den sonra Kaos Teorileri, Leş ve Yobaz adlı tiyatro oyunlarında da sahneye çıkmıştır.

Film projeleri ve tiyatro oyunlarının yanı sıra dizilerde de boy gösteren Çağlar Ertuğrul Benim İçin Üzülme, Medcezir, Kurt Seyit, Boynu Bükükler ve Beyaz Karanfil adlı dizilerde yer almıştır. 2016 yılında, tanınmasına vesile olan Dağ filminin devamı olan, Dağ II filminde “Oğuz

Çağlar” rolünde tekrar karşımıza çıkan Çağlar Ertuğrul, son olarak 2017 yılında yayınlanmaya başlayan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde “Yağız Egemen” rolünde oynamaktadır.

Genç oyuncunun son yer aldığı film projesi ise 2018 yılında vizyona giren “Ailecek Şaşkınız” filmi olmuştur. Şimdiler ise yaz aylarına damga vuracak “Afili Aşk”ın başrollerini Çağlar Ertuğrul  ile paylaşırken, yapımını ARC Film, yapımcılığını Fatih Enes Ömeroğlu,yönetmenliğini ise Serdar Gözelekli üstleniyor.

“Afili Aşk” Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimlerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir