Kişisel Bakım

Yüz Tüyleri Neden Çıkar? Yüz Tüylerinden 3 Formülle Kurtulun?

Yüz tüylerinden kurtulmanın yolu çok kolay.

Yüzde çıkan tüyler farklı farklı nedenler dolayı kendini gösterebilir. Örneğin bazı etnik kökene sahip kadınlarda istenmeyen tüyler diğerlerine göre daha fazla görülebilir. Özellikle Orta Doğu, Güney Asya ve Akdeniz kadınları bu tür istenmeye tüylerin çıkması açısından daha yatkındır. Bununla beraber hormonal rahatsızlar nedeniyle de görülebilir. Aşırı strese maruz kalan bir vücutta da hormonal değişiklikler olur. Bu hormonal değişiklikler sonucunda vücutta oluşan olumsuz etkilerden birisi de istenmeyen tüyleri arttırmasıdır. Kullanılan bazı ilaçların yan etkileri yüzde tüylenme ya da olan tüylerin karararak belirginleşmesine neden olabilir. Kadınları toplum içerisinde rahatsız eden hem de estetik açıdan kötü bir duruma neden olan yüzdeki tüyleri gidermek istiyorsanız kesinlikle lazer epilasyon, tüy dökücü kremler ya da diğer ağda yöntemlerini denemeden doğal karışımlar ile kısa sürede derinlemesine bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Peki bu yöntemler nelerdir? Yüzdeki tüyler nasıl gider?

Mısır Unu Maskesi

MALZEMELER

2 çay kaşığı toz şeker

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı su

YAPILIŞI

Tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Karışımı mikrodalgada veya ocakta yarım dakika boyunca, kahverengi hale gelip baloncuklar çıkarana kadar ısıtın. Isınan karışımı soğumaya bırakın. Spatula vazifesi görecek bir nesne ile karışımı sürmek istediğiniz yerlere sürün. En sonunda ağdayı sökerken tüylerin çıkış yönünün tersine doğru sökmeye dikkat edin.

Leblebi Tozu Maskesi

MALZEMELER

Yarım çorba kaşığı süt kremi
2 yemek kaşığı leblebi tozu
1 çay kaşığı zerdeçal
1 çorba kaşığı süt

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Malzemelerin tamamını bir kasede krem kıvamına gelene kadar karıştırın.

Oluşan karışımı tüylerinin üzerine sürüp, 20 dakika kurumasını bekleyin.

Kuruduktan sonra ılık su ile lifleyerek yüzünüzden temizleyin.

NOT: Yüzünüzdeki tüylerden tamamen kurtulmak için düzenli olarak ayda 2 defa uygulamalısınız.

Zerdeçal Maskesi

MALZEMELER

2 yemek kaşığı zerdeçal

Yeterince süt

YAPILIŞI

Macun kıvamına gelene kadar 2 kaçık zerdeçala yavaş yavaş süt ekleyerek karıştırın. Bu karışım özellikle yüz bölgesindeki istenmeyen tüylere karşı etkilidir ama diğer bölgelere de uygulanabilir. 15 – 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu kürü haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu